Zasilacz samoistne właczenie

img20121007004723.jpg

U mnie jest.

http://imageshack.us/photo/my-images/52 … 0350d.jpg/ zgodnie z tym zdjęciem i zaznaczeniem - nie ma kabelka :wink:

A co do 2-giego zdjęcia, to faktycznie, ucięto przewód PS-ON, odpowiedzialny za sygnał, za pomocą którego zasilacz potwierdza włączenie wszystkich napięć.

Nie polecam lutowania przewodów w zasilaczu. Wróć do starego i po kłopocie :slight_smile:

Hmm… moja pomoc w tym momencie się kończy… fajny zasilacz kupiłeś, ciekawe dlaczego akurat ten przewód ktoś wyciął?

czyli zasilacz w pc mi się nie przyda , a jest jakaś możliwość wykorzystania go w inny sposób ?

Heh, radio samochodowe w garażu sobie można podpiąć, tylko sprawdź jakie daje napięcie na wtyczce molex :smiley:

A co myślisz o tym żeby po prostu ustawić w BIOS opcję, aby po włączeniu zasilania zawsze włączał PC? Wtedy przy wkładaniu gniazdka do prądu teoretycznie PC powinien startować beż użycia Power.

a jak się ta funkcja nazywa i czy to ma moja płyta główna Gigabyte GA-945GZM-S2

Opcja coś w stylu

After power loss: …

After power failure: …

W miejsce wielokropka powinny być opcje do wyboru np. Power ON, Switch On.

Jak to nie pomoże to ja wymiękam.

mam cos takiego sprawdze jak bede w domu czy bedzie dzialac / w piatek

@Roxor674

Fajnie, komp teoretycznie będzie działał, tylko pomyślałeś co będzie jak zamkniesz system ??

Przecież nie będziesz wyciągał co chwilę wtyczki ze zasilacza/kabla z gniazdka, masz wycięty ten “najważniejszy” przewód, możesz sobie “pstykać” do bólu switch’em w obudowie…

Można wyłączać pstryczkiem na za zasilaczu.

O ile ten zasilacz to ma, sorki, nie sprawdzałem specyfikacji…

BTW, wg mnie ta dyskusja prowadzi donikąd, po kiego ktoś to wyciął ? :smiley: To wygląda jak sado-macho wręcz…

A poza tym, ciekawe jak po jakimś czasie wyglądałyby dane na dysku twardym ? To to samo jakbyś wciskał reset co chwilę…

Chyba, że zainstaluje system bez wsparcia ACPI, a to już jest osobny temat.

witam problem polegał na tym że jak otworzyłem obudowę zasilacza to kabelki z wtyczki 24 pin zielony Power on i czarny były w nim połączone . Dorobiłem odpowiednią długość do wtyczki 24 pin połączyłem z nią i teraz wszystko działa komputer reaguje na power i reset wiec nie ma już problemu . Pozdrawiam i dzięki za pomoc . Temat można zamknąć.

Czyli ktoś sobie z niego zrobił prostownik 12 volt :smiley:

najwyraźniej tak a ja z powrotem zrobiłem z niego zasilacz PC