Zasilacz Seasonic się kończy? Może być nieciekawie

Witam.

Posiadam zasilacz Seasonic X-Series X-750 i jest chyba z nim problem.

Chyba a raczej z niego wydobywa sie jakiś dziwny dźwięk. Ni to pukanie/bzyczenie, jest to głos z co sekundową z mianą. Jest, nie ma jest niema, i tak cały czas. Gdy komuter jest włączony ten dźwięk jest głośniejszy, gdy wyłączony jest już niesłyszalny ale jednak jest. Gdy wyłącze przyciskiem zasilacz, ten głos ustępuje. Również jest tak jak wyjmę kabel od zasilacza. Co jest grane? Mam sie martwić? Moze to wina kabla? Albo już całkiem zasilacz pada…

Chyba piszczą/buczą przetwornice?

 

Jak masz gwarancję, serwis.

 

Z gwarancją moze być lipa, bo kompa kupowałem na allegro w całości u typka, a papiery dostałem jako skan bo na raty to było kupowane.

 

Przez tą przetwornice moze być póxniej jakaś lipa?

Na dwoje babka wróżyła, czyli mogą tylko buczeć,a może to być również początek końca zasilacza?

Dzisiaj to zauważyłem że się dzieje, kilka godzine temu… no to mam problem :confused:

No szkoda, że nie pomyślałeś o gwarancji na sprzęt? to podstawa, jak się wydaje kasę.

 

Gwarancje rzekomo mam na ten skan dokumentu

Być może jest to jakiś defekt zasilacza. Nie czekaj aż przez wadliwe działanie zasilacza, padnie Tobie płyta główna, karta graficzna, dysk, lubi inne podzespoły.

Zasilacz z najwyższej półki a takie jazdy mi wyprawia :confused: po 10 miesiącach użytkowania… Może to cewki? ale jak komp jest wyłączony to jest ten dźwięk ale prawie niesłyszalny, to chyba to nie będzie. Znika jak odetniemy zasilacz od prądu…

 

Jest w miarę cicho, bo nie ma w tym momencie obciążenia danej linii zasilania zasilacza?

 

I firmowe podzespoły się psują?

Kolegi zasilacz OCZ ZT 750W masakra cewki piszczą wentylator chodzi jak szalony zasilacz ma 2 lata serwis reklamacji nie uznał. Napisałem odwołanie i zobaczymy co odpiszą “specjaliści” z serwisu. Tak w nawiązaniu do “firmowych” zasilaczy :slight_smile: Nie ma reguły choć oczywiście chodzi głównie o bezpieczeństwo pozostałych podzespołów.