Zasilacz szaleje, hałasuje podczas grania

Wcześniej wrzuciłem post do złego tematu :confused:
Witam, mój problem jest następujący. Otóż dzisiaj w trakcie grania mój zasilacz zaczął wydawać specyficzne dźwięki. Dodam, że wydaje je tylko i wyłącznie w trakcie grania, gdy minimalizuję grę to piszczenie ustaje.

Bardzo podobne jak z linku powyżej z tym, że jakby jeszcze bardziej intensywne.
W internecie wyczytałem, że to nie groźne i w ogóle więc ubrałem swoje słuchawki i stwierdziłem, że przeżyję tak parę dni :stuck_out_tongue: Ostatecznie po około 30 minutach poczułem zapach spalenizny i stwierdziłem, że jednak zbyt poważnie się robi :smiley: Pod tym filmikiem jest jeszcze coś takiego
http://psufaq.wordpress.com/2008/03/16/zaklejanie-cewek/
Ale wolę jeszcze się spytać czy jest sens to robić,czy mogę go wyrzucić do śmieci. Zasilacz to Thermaltake-TR2-500

A gwarancji już nie masz?

Mnie to bardziej wygląda na wentylator, ale może i cewki?

Zasilacz jest używany. :confused: Wentylator działa dobrze, chociaż gdy sprawdzałem temperatury to podrosła z 40 do 60 stopni.

Jak umiesz, rozbierz zasilacz uruchom i osłuchaj, co to hałasuje?

A tak poważnie - cewki przy zwiększonym obciążeniu (pewnie z dodatkowej liniii zasilania dla k. graficznej) zaczynają piszczeć. Spróbuj z ciekawości dokupić przejściówkę Molex --> Twoje złącze zasilania k.graficznej i tak podłączyć. Zawsze jest szansa, że obciąży “inną drogą” :wink: