Zasilacz - Tacens 450W czy 500W?

Intel Core 2 Duo 2,2 GHz

Gigabyte G1-G31M-ES2L

Radeon HD5450 1GB DDR2

2 x 1GB RAM DDR2 800 MHz

Od razu mówię, że procka będę próbował ulepszyć na ok. 3,0 GHz. Czy zasilacz 450W wystarczy do tego zestawu czy trzeba kupować 500W ? :slight_smile:

400w wystarczy i jeszcze zostanie jakbyś chciał wrzucić lepsza grafikę :slight_smile:

a czy ta płyta da radę podkręcić ten procek do 3,0 GHz przy dobrym chłodzeniu ? :slight_smile:

To już zależy od płyty i procka :slight_smile: ewentualnie kup 500W będziesz miał zasilacz na przyszłość :slight_smile:

dlatego podałem procka i płytę i pytam czy da radę ta płyta :slight_smile:

To Ci odpowiadam na pytanie z 2 twojego posta :wink: To czy podkręcisz procesor zależy od samego procesora i płyty :slight_smile: (nie chodzi o model) chodzi o to czy będzie podatna/y na podkręcanie. Jedne procesory podkręcają się lepiej inne gorzej.

Pozdrawiam :slight_smile:

ale ogólnie mówiąc jest możliwość, żeby podkręcić ten procek do 3,0 GHz ? :slight_smile:

Można spróbować, ale biorąc pod uwagę twoją płytę ciężko się spodziewać zawrotnych wyników. Choć z drugiej strony z e2180 wyciągają 3.1 to i z twojego powinno 3.0 pójść :slight_smile:

a 2,6 GHz na 100% wyciągnie, bo ten wynik również mnie zadowoli ? :slight_smile:

A podkręcałeś już kiedyś?

Ogólnie procesory podkręcałem, ale nie Intele :slight_smile:

To zanim zaczniesz podkręcanie to zapraszam do lektury http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_podkrecanie_procesorow

A do 2.6 powinien pójść spokojnie. :slight_smile:

Idę spać. Wam też radzę. Dobranoc.

akurat to czytałem wszystko :slight_smile: biorę tą płytę, już postanowiłem i może nie będzie taka zła. Dzięki :slight_smile:

Ten zestaw w stresie nawet 150W nie weźmie.

no to dobra, biorę 450W, dzięki :slight_smile: