Zasilacz tracer 4life 400 i hd 5770 da radę?

(Shadow19 93) #1

Witam jak już pisałem na moich postach spaliła mi się płyta główna więc pożyczyłem kompa od ciotki.Komp dobry ponieważ składa się z

AMD ATHLON 64 x2 (2x2.19ghz)

1gb ram

i właśnie bardzo słabiutka karta bo geforce 7100 gs

I moje pytanie to czy da radę włożyć do tego zasilacza sapphire hd 5770 1gb i jakie jest ryzyko (zwiechy,resety itp) czy można spalić zasilacz ?

To jest najsłabsza grafika jaką mam w domu ten hd 5770 a na tym geforcie nawet gry z 2000 roku się tną.

(kowal.luk) #2

Możliwe spalenie zasilacza, ta seria jest bardzo słaba, proponuję zmianę zasilacza.

(Shadow19 93) #3

właśnie ja czekam aż naprawie swojego kompa tego z podpisu i nie chce inwestować w zasilacz chyba że przełożę tego mojego OCZ MODXSTREAM PRO 600 wat

ale wolałbym spróbować tak tylko wiem że to syf z tego zasilacza

grafika ta

http://allegro.pl/sapphire-5770-1024mb- ... 56611.html

(Mandrasik17) #4

jakbyś przełożył zasiłkę to wszystko okej, do tego tracera bym nie ryzykował

(freedom) #5

Tracer ma 180W na linii 12V, zdecydowanie za mało. Skoro masz okazję skorzystać ze swojego porządnego zasilacza, czemu wolisz używać czegoś, co może puścić z dymem wszystkie podzespoły?

(Johny) #6

Jak piszą poprzednicy,nie ryzykował bym spaleniem części,to jest atrapa zasilacza,już ten OCZ jest 20 razy lepszy

(Shadow19 93) #7

tak wiem przełożę chyba tego OCZ ;] bo na tej grafice sie nie da w nic zagrac ;d

a tak żeby nowego tematu nie robić włożyłem hd 5850 do mojego zestawu z podpisu płyta główna była MSI 870a-G54 i po chwili spaliła się płyta główna to może być przez uszkodzoną karte graficzną bo nie wiem czy jest 100% sprawna

(Lightextract) #8

: D

Nigdy nie wsadzaj części do sprawnego komputera, kiedy masz podejrzenie, że mogą one być niesprawne, choć głównie chodzi o to, aby nie były spalone :roll:

(Shadow19 93) #9

grafika była testowana programami i była ok dopiero po odpaleniu gry zanikl obraz i już sie nie pojawił (nie jest to wina karty bo mam 2)

(igrek) #10

Powiem ci tyle kumpel miał tego tracera w burzę miał wyłączonego kompa listwę również piorun uderzył gdzieś blisko i poszło po kabelku ethernet. Oprócz spalonej płyty głównej zasilacza i procesora poszła też grafika. Żadnych zabezpieczeń nie posiada ten shit

(Johny) #11

Bo to jest szit,który chyba montowany jest na tekturze,prawdziwy zasilacz jest masywny,ma 2,albo 3 solidne transformatory,radiatory,jeśli nie chcecie przykrych niespodzianek,kupujcie markowe zasilacze,bo potem jest płacz,że komputer się wiesza albo płyta główna jest spalona.

Lista dobrych i złych zasilaczy do PC

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html