Zasilacz Tracer - dziwna sprawa

Prośba o pomoc . Wczoraj padł mi zasilacz . Dzisiaj kupiłem nowy Tracer 420 W . Po prawidłowym podłaczeniu nie działa . Ale w innym zestawie jak najbardziej funkcjonuje prawidłowo. Mój zestaw to:

Płyta główna MSI-7528,

Procesor Intel Penium 4,

2 GB pamięci,

Karta graficzna GE Force 8600 .

Dlaczego zasilacz u mie nie działa a na innym komputerze pracuje prawidłowo!? Dodam że poprzedni zasilacz miał 350 WATT.

Proszę o podpowiedzi

Płyta pewnie poszła. Do tego zasilacz ■■■■ więc i tak kolejna wymiana

Igrek Prawie wszystko się zgadza tylko jeszcze inna rzecz . Na innym zasilaczu o mocy 350 Watt / stary wyjęty od kolegi / mój zestaw działa!!. Może to kwestia mocy !??

I zasilacz o mniejszej mocy działa, a o większej nie… podejrzane, przecież zasilacz o większej mocy powinien więcej wytrzymać :roll: No, ale to Tracer, a one do najlepszych nie należą. A jakiej firmy był ten zasilacz, który padł i ten, który masz od kolegi :?: No i może sprawdź tego Tracera na zestawie kolegi czy będzie działał.

Ten, który padł to nie pamiętam. / W tym momencie jestem u kolegi/.

Natomiast zasilacz, który funkcjonuje bez zarzutu to też żadna rewelacja . Nazwa “Gembrid”

Dziwne Tracer u kolegi działa poprawnie.

Zapewne bardzo słaba linia 12V, a waty pędzone na 3.3V i 5V - ostatnio widziałem zasilacz 600W o 2 liniach 12V po 14A. XD

Btw, dziwne to by było gdyby wszystko działało prawidłowo na Tracerze.

Mam nadzieję że uda sie go wymienić w sklepie.

A tak na marginesie, jaki zasilacz w granicach 400 - 420 Watt jest dobry dla zestawu , który posiadam?

Fortron GHN 40W xfx core 400W spokojnie wystarczą

Wydajesz na zasilacz jakieś 50 zł i się dziwisz? Z tymi zasilaczami Tracera to jest nie tylko zasada “działa czy nie działa?” ale częściej raczej “spali kompa czy nie spali?” Tracery to produkty zasilaczo-podobne i wie to każdy kto chociaż raz konsultował planowane zakupy na forum. Pożycz od kogoś jakiś normalny zasilacz (Chieftec, Fortron, OCZ) lub zakup coś porządnego (np. Fractal Design Integra 500) i wtedy daj znać.