Zasilacz wentylator

Zastanawia mnie na ile mozna zmniejszyc obroty na zasilaczu w wentylatorze. Chce w ten sposob “bezpiecznie” wyciszyc komputer (nie ryzukujac spalena zasilacza" Mam zasilacz z 12mm wentylatorem, moze ktos z was ma jakies doswiadczenia z tym.

markowe zasilacze, automatycznie dostosowuja predkosc wentyla do stanu nagrzania :wink:

Moj Chietec 450W z 120mm wentylem chodzi bezszelestnie :slight_smile: poprzedni Deer400W tez chodzil cichutko :slight_smile:

Niestety moj Chietec 400W nie reguluje sam obrotów, już do podłączyłęm pod regulator, tylko ciekawi mnie na ile moge go sobie skręcić.

Zasilacz jest tak stwożony żę wentylator ma pracować tak jak został do tego stwożony fabrycznie.Każda pruba zmniejszenia prędkości obrotowej może spowodować przegrzanie sie podzespołów komputera, a rezultaty będą oczywiste czyli powybuchają wszystkie kondensatory :slight_smile:

Ja założyłem zamiast jednego 2 wentylatory i podłączyłem szeregowo przez co ich prędkość obrotowa zmniejszyła sie o połowe ale razem dawały tą samą sybkość wytłaczania powietrza.