Zasilacz wentylator

(Krzys1980iek) #1

Zastanawia mnie na ile mozna zmniejszyc obroty na zasilaczu w wentylatorze. Chce w ten sposob "bezpiecznie" wyciszyc komputer (nie ryzukujac spalena zasilacza" Mam zasilacz z 12mm wentylatorem, moze ktos z was ma jakies doswiadczenia z tym.

(:: MARIO ::) #2

markowe zasilacze, automatycznie dostosowuja predkosc wentyla do stanu nagrzania :wink:

Moj Chietec 450W z 120mm wentylem chodzi bezszelestnie :slight_smile: poprzedni Deer400W tez chodzil cichutko :slight_smile:

(Krzys1980iek) #3

Niestety moj Chietec 400W nie reguluje sam obrotów, już do podłączyłęm pod regulator, tylko ciekawi mnie na ile moge go sobie skręcić.

(PaPuX) #4

Zasilacz jest tak stwożony żę wentylator ma pracować tak jak został do tego stwożony fabrycznie.Każda pruba zmniejszenia prędkości obrotowej może spowodować przegrzanie sie podzespołów komputera, a rezultaty będą oczywiste czyli powybuchają wszystkie kondensatory :slight_smile:

Ja założyłem zamiast jednego 2 wentylatory i podłączyłem szeregowo przez co ich prędkość obrotowa zmniejszyła sie o połowe ale razem dawały tą samą sybkość wytłaczania powietrza.