Zasilacz wybił korki i nie chce się uruchomić

|


|
| Kupiłem wczoraj nowy zasilacz: SilentiumPC Enduro FM1 Gold 650W.
Podłączyłem do komputera i po włączeniu wywaliło korki.
Po tym zasilacz już w ogóle nie chce się uruchomić (jak jest podłączony do płyty głównej to nic się nie dzieje, nie daje żadnego prądu).
Sprawdzałem na innej listwie i na innym kablu.
Na innym zasilaczu komputer uruchamia się normalnie.

Czy zasilacz jest do wymiany czy da się go naprawić? |

Pewny jesteś, że nic nie namieszałeś przy podłączaniu? To dobry zasilacz. Jak jest na gwarancji, to wymień. Nic nie naprawiaj.

Do wymiany, i rada na przyszłość. Nie kupuj zasilaczy SilentiumPC.

Przecież pisze, że na innym zasilaczu komp wstaje. Jak tu można więc namieszać przy podłączeniu ? :wink:

Człowiek się uczy na błędach całe życie.

Wcześniej miałem zasilacz Corsair 750W Modular 80+ GOLD i wiatrak przestał chodzić. Dlatego ciężko teraz trafić na dobrą firmę.

Na 100% wszystko dobrze. Nie pierwszy raz podłączam zasilacz. Jest na gwarancji, tylko chciałem się upewnić, że to wina zasilacza, żeby kolejny tak nie zrobił.

I z tego powodu wymieniałeś cały zasilacz? Koszt wentylatora to kilkanaście PLN. Do tego śrubokręt, lutownica, 30 minut zabawy i po robocie.

Tylko nie mogę odkręcić pokrywy tego zasilacza (wiem, że brzmi banalnie). Śrubki stoją w miejscu a śrubokręt się kreci. Poza tym nie bawiłem się jeszcze lutownicą, a co jeśli coś pogorszę.

Przyjęli mi zgłoszenie na ten wadliwy zasilacz.  Ciekawe czy naprawią czy wymienią.

 

PS. A nie orientuje się ktoś czy w tym Corsair 750W Modular 80+ GOLD wiatrak powinien się kręcić cały czas czy tylko od odpowiedniej temperatury? Szukałem w necie i niby nic nie pisze na ten temat.

Wentylator powinien się kręcić. A co do śrubek, trzeba użyć lepszych narzędzi to uda ci się odkręcić  :)

Wiertarką / dremelem wszystko otworzysz :slight_smile:

Nie ma co próbować naprawiać obecnego zasilacza bo mogą ci go na gwarancję nie przyjąć, a obecny wiatrak pewnie łożysko stracił / zapchał się kurzem :wink:

Jeszcze spróbuje tego starego otworzyć.

A co jeśli mi przyślą ten SilentiumPC naprawiony lub nowy taki tam? Mam go nie używać?

Kiedy kupowałeś ten zasilacz?

Zamówiłem go w środę (1.06), a odebrałem wczoraj (2.06).