Zasilacz wydaje dziwny dźwięk

Witam składałem sobie komputer z 2 używanych miałem zamiar go trochę potestować itp ale nie wiem czy to rozsądne ponieważ wymieniłem zasilacz z 350w firmy codegen na 350w acebel bo codegen jest na czarnej liscie i po podłączeniu wszystkiego zasilacz acebel piszczy nawet gdy nie uruchamiam komputera wystarczy że podłącze do prądu i włacze przełącznik i zaczyna wydawać z siebie dziwny dzwiek czy powinienem się tym martwić???

Cewki piszą. Czasem tak bywa. Powodów do zmartwień nie ma, ale pisk potrafi być irytujący i nie każdy go dzielnie znosi :slight_smile:

A do do tej marki acebel jest w miarę akceptowalna??? Nawet jeśli to nie cewki to czy nie pójdzie mi coś z dymem??

Do markowych nie należy. Rozejrzyj się raczej za innym zasilaczem. Np SilentiumPC Vero L2 Bronze 500 W.

… szkoda wydatku, ten zasilacz może wyjść 2 x więcej niż wartość obu składowych komputerów :wink: Jak będzie chciał zostawić i będzie wiedział co zostawi, to wtedy…

Racja :stuck_out_tongue_winking_eye:

acebel czy acbel?
Pierwszy to jakiś no name, drugi to duży producent OEM przemysłowych rozwiązań.

Generalnie piszczenie nie wróży niczego dobrego, zwłaszcza gdy jest głośne.

Głupoty gadasz. Niektóre nowe karty graficzne pod obciążeniem piszczą jak głupie i tego się nie reklamuje :slight_smile:

gówno wymienione na gówno nadal śmierdzi… nie podajesz specyfikacji swojego złoma ale jeśli piszczy nawet pod prądem bez pracy kompa to LOL,
p.s. jesteś odważny odpal 3Dmark06 i test fill rate albo wyłączy kompa albo się zjara… u kuzyna 450W Chieftec na nim zaczynał “skierwczeć”

Nie znam marki “acebel”, ale zapewne nie jest to markowy zasilacz. Nie piszesz o tym o jakiej specyfikacji składasz komputer. 350W to jest mała moc do obecnych komputerów raczej nie stosuje się tak małych zasilaczy. Jeśli piszczy to albo jest zużyty albo jest przeciążony. I jedna i druga sytuacja grozi awarią ogólną i uszkodzenie sprzętu jest bardzo prawdopodobne. Najlepiej zrobić tak by na kalkulatorach mocy zasilacza podać dokładną specyfikację sprzętu i wyliczyć sobie potrzebną moc. Wtedy kup zasilacz o potrzebnej mocy (używany, ale markowy) i rozwiążesz problem.

Tu bym polemizował, płyta z prockiem (integra/apu) zje ze 130, dodaj “demona” pokroju 1050ti/rx 570 i jesteś w okolicach 230 max :wink: To że wiele osób na zapas bierze zasilacz 500+, to ich wybór, jak ktoś nie planuje rozbudowy to w domowym starczy.

jest jeszcze trzecia opcja: jest kiepsko wykonany i dlatego cewki, bo to pewnie one, piszczą :wink:
Pomijając jednak przyczynę, to po ustaleniu czy chcesz ten komputer, to zamieniłbym go na coś pewniejszego. Bo na dłuższa metę to faktycznie sporo ryzykujesz “piszczącym” nonamem.

W którym miejscu autor pisze o specyfikacji swojego komputera ? Nie pisałem o tym jakie zasilacze kupują ludzie tylko doradziłem wymianę na inny zasilacz wobec tego, że obecny piszczy.