Zasilacz wydaje odgłosy

Witam

Sprawa dotyczy mojego zasilacza jest nim OCZ Stealth Stream 2 500W. Od jakiegoś czasu wydaje dźwięk jak przy zamykaniu, taki charakterystyczny jakby spadek napięcia(?). Takie pss, dzieje się to co jakiś czas, użytkować normalnie można, jednak od tego momentu straciłem wyraźnie na wydajności systemu. Wcześniej śmigał cacy, teraz stał się wolniejszy. Wiem, można by powiedzieć, że wirus, że nie nie czyszczony dysk rejestr, fragmentacja i tego typu rzeczy. Jednak nie. Mam swego rodzaju jobla na tym punkcie i dbam o ten aspekt.

Co istotne. Jest to stosunkowo nowszy zasilacz i jego wywiew jest na górze. To znaczy wiatrak wywiewający ciepłe powietrze unosi je ku górze. A ja mam starszą obudowę bo z 2008 i wywiew z zasilacza jest zakryty górną częścią obudowy. Podejrzewam, że właśnie przez to, któryś z kondensatorów nie trzyma napięcia i stąd te “pss”.

Jakie są wasze diagnozy/przemyślenia. Pozdrawiam

Jak to straciłeś na wydajności systemu? Co się dzieje?

Mówiąc kolokwialnie system zaczął “zamulać”.

Sprawdź napięcia zasilacza, ale zamulanie to raczej nie zasilacz, tylko system,dysk,inne.

Zasilacz to raczej, problemy z uruchamianiem kompa, resety, ewentualnie zawieszanie systemu.