Zasilacz wydziela sporo ciepła

Witam!

Posiadam zasilacz ATX SWITCHING POWER SUPPLY nie wiem ile VOT dokładnie ponieważ jest wiele wartości na nim podanych…

Wiem że zasilacz ma wydmuchiwać ciepłe powietrze z obudowy jednakże moj zasilacz wydziela to powietrze chyba cieplejsze niż jest w obudowie chlodzenie mam bardzo dobre. JAkieś rady lub informacje co do tego?

Wydziela cieplejsze powietrze ponieważ sam też się grzeje :slight_smile: Możliwe też, że posiadasz za słaby zasilacz jak na swój sprzęt,przez co może się on przegrzewać.

Napisz dokładnie jaki sprzęt posiadasz oraz postaraj się spisać lub zrobić zdjęcie tabliczki znamionowej zasilacza.

Przykro mi ten zasilacz jest jednym z tych “polecanych”. Polecił bym zamienić na wydajniejszy.

Po czym to stwierdziłeś, bo ja tu żadnych danych o zasilaczu nie widzę.

Wyjmij zasilacz z kompa, weź śrubokręt, rozkręć go, przyprowadź odkurzacz i go przeczyść… Tego co nie zbierze odkurzacz wyczyść ręcznie… Na bank masz zasyfiony w środku

230V ATX 12V2.2 COMPATIBLE images?q=tbn:ANd9GcT6BfzewtSi_VQOZpPh-L--1p-6OgdO0z076Cns_FCHB4RAHkgP

hubert91000 , jeśli to zasilacz z obrazka, to niestety jest on z czarnej listy. Przykładowo mój markowy przy dosyć prądożernym zestawie (Core 2 Quad Q6600 + HD4850) w idle wydmuchuje praktycznie zimne powietrze, wentylator pracuje powoli…

Przydało by się zmienić zasilacz na coś markowego.

Ten zasilacz był już jak kupowałem komputer ^^ a zasilacza nie dam rady wymienić gdyż nie bede umial spowrotem podlaczyc wszystkich kabelkow :frowning:

Miałem ten sam problem co autor wątku i gdy czyściłem komputer brat stwierdził , że wepcha “gdzieś śrubokręt” i coś się “zhajcowało” rodzice oddali PeCka do naprawy i teraz zasilacz miodzio mam model “take me on 350” niestety marki nie mogę na nim wyczytać części ci moge podać praktycznie wszystkie bo stosuje moje “SUPER” chłodzenie czyli pozbyłem się boku obudowy :smiley: przed zdjęciem go huczał buczał a teraz cichutki , jak śpiące niemowle

Wymiana nie jest trudna bo wtyki mają zatrzaski, i żeby pomylić kierunki to musiał byś na siłę wtykać, tylko przy wtyku 20+4 pin trzeba uważać żeby nie podpiąć wtyczki od 24 pin do P4, wtyk P4 (EPS, 4 pin lub 2x4pin) jest oddzielnie.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zasilacz_komputera

Zawsze możesz się ze sklepem potargować że jak u nich kupisz zasilacz to Ci mają go zmienić gratis, na zasilaczu zarobią, a wymiana zajmie im kilka minut, tylko musiał byś celować w sklep w którym składają kompy, są sklepy w których sprzedawca nie może zmieniać części klientowi np punkty odbioru, salony gdzie nie mają nawet śrubokręta żeby zdemontować stary zasilacz.

Też nie da rady pomylić, oba wtyki mają różne kształty pinów (na obecną chwilę nie wiem jak to “ładniej” nazwać).

Poprawka… Mam zasilacz 400W :slight_smile: to nadal jest na “czarnej liscie” ?

Podałeś foto zasilacza Logic, który jest zdecydowanie niepolecany, jego rzeczywista wydajność może być mniejsza niż te deklarowane 400W :slight_smile: Osobiście miałem kontakt z Logic 500W i mogę powiedzieć, że nawet się nie otarł o deklarowane parametry. Zainstaluj HWiNFO wrzuć raport z tego programu na http://wklej.org/ i podaj link na forum a na pewno ktoś doradzi Ci odpowiedni model do Twojego sprzętu.