Zasilacz z cichym wentylatorem

Jaki polecicie zasilacz mam tacrensa valeo V ale nie jestem zadowolony bo jak sie załącza to glosno pracuje szukam czegos co bedzie caly czas cichco pracowalo ?

Jaki budżet? Jaka moc?

650 - 700W wystaczy mysle do okolo 400zl ? czy to malo ?

Sorki, że spytam, ale co trzymasz w kompie że tyle potrzebujesz W?
Na mój rozum jest mało kombinacji kompów co do 500W dobijają…
Wtedy wystarcza jeden z tych:
be quiet! System Power 9 600W
be quiet! 600W PURE POWER 11

Szkoda markowego zasilacza.
To jest tak, że do przykładowego zasilacza z wentylatorem 120 x 120 mm, zresztą zwykle głośnego, można dokupić wentylator np ponad 9 dcb, albo 13 dcb, więc praktycznie niesłyszalnego. Dla wygody, wstary wentylator wyjmuje się i odcina kabelki. Potem montuje nowy cichy, a kabelki podpina do płyty. Wtedy byle w speedfanie można nawet regulować prędkość.
Sam do fortrona wstawiałem wentylator cichosza, podpinałem kabelki do płyty i parę lat chodzi. Raz na kilka lat można odżałować jakie 48 zł na cichy wentylator i mieć spokój.


Poziom hałasu [dBA] 8.5 - a więc niesłyszalny.

tez myslalem czy sie nie pobawic na tym starym mam starego tacensa 650 a jest bardzo glosny polecili mi te valeo V ale u mnie jakos czesto sie zalacza a temp procka 30 stopni na seryjnym radiatorze wiec nie ma sie co grzac procka mam i5 9600k ale nie krecony nie bawie sie w to w gry tez nie mam czasu grac 16 gb ddr 4 2666 adata grafa stary gtx950 msi ssd 240 gb ada 2 dyski po 2 tb talerzowe plyta asus

A obudowa? Może zasilaczowi ciepło?

zalman z 3 nie jest cieplo

Z ciekawości po czytałem na temat Twojego problemu u wujka i jest pewien sprytny pomysł.
Wymieniasz wiatraczek w zasilaczu i podpinasz go do płyty głównej. Dzięki temu możesz nim sterować z poziomu systemu.

juz kiedys kombinowalem takie cos na starym zasilaczu i poszedl z dymem :smiley: tylko nie wiem czy sam z siebie czy mial slabe chlodzenie :smiley: