Zasilacz zacząl pracowac głośniej

Witam. Miesiąc temu zakupiłem nowy komputer. Początkowo pracował bezszelestnie, ale zauważyłem jakieś 2 tygodnie temu, że zaczął pracować jak lokomotywa. Jestem prawie pewien, że to wina zasilacza. czy jest jakaś szansa, aby zasilacz znowu pracował tak jak poprzednio?

jaki zasilacz ?? popraw obieg powietrza w obudowie, przeczyść wiatrak i nasmaruj go wd40 lub w wersji hardcore kroplą oleju (kuchennego).

Jak już to jakiś wentyl zaczął głośno działać, wystarczy go wymienić

Jaki masz zasilacz?

Faktycznie, pełny hardcore - olej jadalny zasycha i może zablokować wentylator a wtedy…

bez przesady, próbowałeś w ogóle ?? bo ja tak i wiatraki niektóre jeszcze chodzą, lepszy jest smar rzecz jasna (wd40) ale to są koszty dodatkowe i do jednorazowego smarowania się nie opłaca, bardziej wymiana całego wiatraka. lub jeśli zasilacz jest kiepskiej jakości (marki) całego zasilacza.

No cóż.

Lepsza kropelka oleju przekładniowego :slight_smile:

Ale wracając do tematu otwarcie obudowy i po kolei na moment zatrzymuj wiatraki a znajdziesz tego który hałasuje. Wtedy wymiana lub czyszczenie i smarowanie.

Przez ch :E

Chyba każdy ma w domu smar, czy np maszynkę do golenia musko czaszki zwykle do maszynek dodają olej, jak nie ma to kupić zawsze się przyda. Jak zasilacz hałasuje po krótkim czasie to na 99% jest to najzwyklejszy tani szrot, podaj jaki masz model.

:x Jakiś Bastac ATX0300P5WB 160?W, ale nie jestem pewien. Sprawdziłem wszystkie wiatraki i stwierdzam, że to zasilacz.

No to wymiana zasilacza na coś bardziej markowego, bo może skończyć się na wymianie innych podzespołów :frowning:

Może jakies propozycje? Dodam, że mam bardzo ograniczone fundusze.

jeżeli na gwarancji - to reklamacja

czasami pomaga usunięcie kratki ochronnej na wentylatorze z tyłu

/cieniutkie blaszki, szczypcami bezproblemowo/

-jest wtedy dostęp,możnaporuszać na sucho skrzydełkami

a i zmienia się przepływ powietrza

-,ale to moje sposoby…

Wydaje mi się, że jednak lepiej zmienię zasilacz, bo 160W to zdecydowanie za mało jak dla GeForce 8600GTS. Panel Sterowania nVidia krzyczy, że dostarczono za mało energii. :frowning:

:o

Zasilacz do wymiany i to jak najszybciej bo inaczej w niedalekiej przyszłości będzie Cię czekać wymiana podzespołów!!

Do takiej karty dobrym wyborem będzie Amacrox Warrior 450W

Lepiej teraz trochę dołożyć do lepszego zasilacza, niż później płacić znacznie więcej za nowe części do kompa.

A co myślicie o tym?

Klik

ten zasilacz to jakaś lipa :slight_smile: 700W i słaba linia +12V… odradzam.

np enermax liberty 500

kupuj zasilacze of firm antec, seasonic, enermax, fsp group (frotron), tagan, topower, ocz, corsair, hiper z silną +12V. Jakiego masz kompa?

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5600+, 2812 MHz

GeForce 8600 GTS 256MB

Jakaś tam pamięć ram 2GB.