Zasilacze atx firmy akyga wygląd, opinie

a chiftec maja zamówione na sklepie i chcą się ich pozbyć, typowa stara ściema, mogli by dla ciebie zamówić zasilacz bo i tak co jakiś czas dowożą im towar

no masz rację ale też ceny tamtych firm maja zawyżone powyżej 200zł  więc sam wiesz :slight_smile:

 

Ale co chieftec zła firma? ważne żeby był pewny

chiftec dobra firma możesz brać

nie wszystkie zasilacze tych dobrych firm kosztują powyżej 200zł

powyżej 200zł są zasilacze modularne

co do chiefteca  to znalazłem artykuł i pokazany jest w środku:

 

http://infobit.pl/kategoria/hardware/chieftec-gpa-500s8/2 1007943sredni.jpg

 

z tego co pisze w artykule facet opisujący czarną listę, to ten Chieftec wygląda na  tandetę:/ 

znalazłem test zasilaczy tracer i chieftec:

http://infobit.pl/kategoria/hardware/chieftec-gpa-500s8

 

Co powiecie o tym zasilaczu:  

 

TRACER Be Cool 520W Silent GW36 

http://allegro.pl/zasilacz-tracer-be-cool-520w-silent-gw36-i3844968252.html

Ja tam nie widzę tego tracera - co nie zmieni faktu że nie kupił bym nic od tej firmy - nie ważne jakie dobre by miało być. Ludzie szukacie oszczędności w najbardziej nieodpowiednim miejscu.

tak wypytuję czysto teoretycznie:) skoro go porównują  Chieftec…  Czyli do Gigabyte hd7770 wystarczy z nadmiarem ten Chieftec?

Od TRACER Be Cool 520W, wydajniejszy jest fortron 450W. Dość tani. Wybieraj z + bronze. Stabilność, trzymanie napięć, niegłośny i bezpieczeństwo. Co do OCZ, to wyczytałem, że robią się zbyt głośne pod obciążeniem.

za drogi chcę tani i sprawny 

Ten zasilacz jest za 150zł, nie przesadzasz trochę? Jak już mówiłem - szukasz oszczędności w nieodpowiednim miejscu, a dodam że dobry zasilacz to inwestycja na długi czas - o ile rzeczy takie jak CPU czy GPU starzeją się bardzo szybko, to o tyle zasilacz nie traci na “wydajności” i ten sam zasilacz będziesz mógł zastosować w przyszłości po modernizacji/wymiany kompa.

Trzeba obliczyć, jakiej mocy się potrzebuje, czyli ile potrzebują podzespoły komputera. Zwykle, to 400W, to wypas, o ile nie ma się paru dysków twardych i grafiki o dużej mocy. Wystarczy na podpinaną mysz, klawiaturę, głośniki, słuchawki, pada i drukarkę. Gdy używany, to jeszcze z gwarancją za jakie 70 - 80 zł można znaleźć. Nówkę do 150 zł też się kupi.

Fortron ma chodzić 100 000 h.

Słuchaj Dragonna, bo na zasilaniu nie zaoszczędzisz, gdy chcesz zaoszczędzić na długim używaniu sprawnego komputera. Tracer może spalić płytę, bo to znany piroman.

 

Obecnie sam taki posiadam tylko że 420W, z początku muszę powiedzieć że chodził nawet OK tzn. cicho, lecz po kilku miesiącach zrobił się wyjec. Są to bardzo budżetowe zasilacze, często montowane w obudowach ( zestaw ). Sam zmieniam niedługo na Corsair 450W i tobie też bym go polecił niby 50 zł drożej, ale ciszej,bezpieczniej, i stabilniej.

 

Po za tym w aukcji jest tyle przekłamań… Szkoda gadać…

  • wentylator 120mm rzeczywiście 140mm

  • okablowanie zabezpieczone siatką, ja u siebie żadnej siateczki nie mam.

  • bezpieczny i stabilny… nic dodać nic ująć…

to co nie kupować chiefteca 500? ?? bo byłem już zdecydowany na tego chiefteca on ma całkowitą moc na Linii 12v 395W to nieźle jak na zasilacz za 150zł nie?

I prawie całkowicie wytłumia tętnienia na linii w porównaniu z innymi w tej klasie cenowej zasilaczami.

oki to liczmy:)

radeon hd7770 gigabyte

dysk seagate 500

dysk250 seagate

dysk ssd adata

ram goodram 4*1Gb ddr2

procek Athlon 64 x2 (2*2,6GHz)

napęd optyczny LG dvd-ram

obecnie śmiga na whitenergy420W

odpowie ktoś ??? spasuje ten chieftec czy nie?

A co powiecie o corsair 450W? lepszy od chifteca? z tym że nie ma opcji (80+)

Corsair VS 450W wypada lepiej (Chieftec mimo wyższej mocy ma słabszą linię +12V).

to mówicie, że 

Thermaltake Litepower Black 500W 

bd dobry?

 

 

A jakby tak w kolejności od najlepszego najsprawniejszego ustawić to bd jak odnośnie thermaltake, chieftec, corsair? nie ukrywam że ten thermaltake solidnie zbudowany musi być skoro wszędzie piszę"ciężki" w komentarzach

Moim zdaniem pierwszy corsair pozniej chieftec i thermaltake. Niby ten ostatni jest dobry ale słyszałem że niekiedy mogą mieć coś z kondensatorami.