Zasilacze do laptopów 19V, 6.32A - Tylko duże?


(Nesik92) #1

Cześć :wink:

Mój laptop to Asus N53SV. Ostatnio zaczął psuć mi się zasilacz, w związku czym zacząłem szukać podobnego w sklepach internetowych. Z racji tego iż ten oryginalnie załączony do zestawu zawsze wydawał się dość spory (tym samym tracił nieco na mobilności) chciałem znaleźć coś mniejszego o tych samych parametrach. Niestety zawiodłem się, bo sądząc po zdjęciach w sklepach zasilacze o takiej mocy są zwykle nie mniejsze od tego, który mam obecnie.

(podobne gabaryty: http://images10.fotosik.pl/801/aef47b0c9addc53e.jpg)

Chciałem się więc upewnić, bo może ktoś z was jest bardziej zorientowany w temacie.

Czy zasilacze 19V, 6.32A są wyłącznie tak duże? Gdyby były choćby bardziej płaskie, a np. o podobnej objętości ogólnej znacznie łatwiej byłoby mieścić je do torby. Może potrafiłby ktoś mi pomóc znaleźć taki, bo może po prostu źle szukam?

Proszę o pomoc :wink:


(djl) #2

Znalazłem coś mniejszego równie wydajnego :slight_smile:

http://allegro.pl/oryginalny-toshiba-19v-6-3a-l300-a200-gw-fv-nr6829-i2538034995.html

Poza tym kupując używane wiadomo że działa i dbasz o środowisko :slight_smile:


(igrek) #3

Pytanie czy końcówka będzie kompatybilna z gniazdem ładowania laptopa. Wydaje mi się że zasilacze o mocy 95W do laptopów takie gabaryty już mają, ten od mojego asusa również jest duży. Możesz poszukać coś z uniwersalnych jednak nie wiem czy to dobry pomysł, wolałbym oryginalny.


(djl) #4

Chłopie zasilacze uniwersalne to tanie chińskie podróbki, które nie mają rzeczywistej mocy :evil: , a ten co podałem PASUJE i jest w miarę jakościowo przyzwoity :stuck_out_tongue:


(Nesik92) #5

Szkoda, że nie umieścili zdjęć z innej perspektywy. Jesteś pewien, że ten zasilacz jest mniejszy? Wygląda całkiem podobnie :wink:


(igrek) #6

Uniwersalne to chińskie podróbki? Dobry żart http://www.komputronik.pl/product/15668 ... shiba.html


(djl) #7

ale po co przepłacać :o Tym bardziej że podałem pasujący zasilacz, który równie dobrze jest uniwersalny więc to co podałeś to jest robienie ludzi w balona.

Nesik, postaram się poszukać coś na temat jego wymiarów :wink:


(Gural7) #8

Uniwersalny zasilacz warto kupić,24-32 m gwarancji i można kilka laptopów obsłużyć po ewentualnej zmianie.


(djl) #9

Ten "uniwersalny zasilacz" równie dobrze zastępuje ten co podałem, a ten co podałem jak się zepsuje to jest kasa żeby sobie dwa kupić , więc poco przepłacać :stuck_out_tongue: (co do wielkości to wygląda na dość mały tylko że ciut grubszy od tych 3-4A)