Zasilacze w komputerach dell i jakiej są jakości


(Fan Xp) #1

Tak jak w temacie. Mogę "dostać" komputer marki dell za mój w opisie. Tamten komputer posiada intel celeron g1610 i 4gb ram i 500gb pamięci no i wiadomo o wiele lepszy od mojego. Za nic w świecie nie mogę znaleść aktualnie modelu ale wiem , że to było coś ala dell 900g bussines. To teraz moje pytanie

1: Obudowa jest szerokości i długości jak normalny tylko , że wysokość jest jak 3/4 normalnego i mam pytanie czy zmieści się tam np geforce 250 ?

2 : jakieś zasilacz jest klasy ( znając życie beznadziejnej ale czy takiej jak Tracer ??? ) oraz czy jest wymienny.


(dolar444) #2
  1. Jeżeli jest normalna to powinno wejść, najlepsze by było podanie dokładnych wymiarów, bo przyznam się nie mogę sobie tego jakoś wyobrazić. To jest stojąca czy leżąca ?? Bo zwątpiłem trochę ? ATX,mATX,IATX ??

 

  1. Zasilacze firmowe czyli w tym przypadku Dell, są zasilaczami na dość dobrym poziomie, maja zabezpieczenia, wiec spokojnie można go zostawić, i na pewno jest lepszy od Tracera i innych Chińskich podróbek.

(Fan Xp) #3

Za nic w świecie nie mogę znaleźć tego modelu w googlach ale obudowa jest bardzo podobna do tej http://www.dell.sklep.pl/index.php?szczegoly/komputer/3847/. Oczywiście stojący.


(dolar444) #4

Musisz sprawdzić, na jaką długość wchodzą karty graficzne do tej obudowy.

Zmierzyć swoją i bedziesz wiedział. W tej nie widać środka, ale po długości sadze ze powinna się twoja zmieścić.

Lecz wiedz ze naoczne zmierzenie, czyli Miara, to zawsze coś lepszego niż patrzenie w cyferki w internecie.


(Fan Xp) #5

Ok dzięki za pomoc :wink:


(CrisPL) #6

Tylko zazwyczaj zasilacze w takiej konstrukcji Della nie mają zbytniej mocy na prądożerne karty, a geforce 250 do takich należy.


(ak6) #7

Ponad to, w wielu modelach Della montowane są zasilacze dedykowane (mają inny sposób mocowania), wiec bez podania dokładnego modelu możemy jedynie sobie gdybać.

Jesli chodzi o jakość (pomijając ich moc) to są to zasilacze bardzo dobrej jakości absolutnie nie trzeba myślec o ich wymianie.


(Fan Xp) #8

Zasilacz ma 400w więc raczej spokojnie. Jest to model ntt l900g office z g1610 ale nie mogę znaleźć totalnie nawet po nazwie co jest bardzo dziwne. Tutaj jest komputer z tą samą obudową  http://www.mediaexpert.pl/komputery-stacjonarne/zestaw-ntt-office-w900g,id-192048?utm_source=Tradedoubler&utm_medium=XML&utm_content=1209831&utm_campaign=2014-08&utm_term=Komputery-stacjonarne#nclid=7c0f8a323455ebb181efcb7244bb68d9


(CrisPL) #9

Przecież to w ogóle nie jest DELL. A powiedziałbym nawet, że gotowiec. I zapewne zasilacz też pewnie jakieś słabej produkcji.


(Fan Xp) #10

Trochę wstyd mi przyznać ale pomyliłem nie wiem jakim cudem dell z ntt ;__; Sorry wielkie. To w takim razie tylko proszę abyście pi odpowiedzieli na jakość zasilaczy w komputerach ntt. Jeszcze raz sorry za wielki błąd.


(CrisPL) #11

Tam może siedzieć wszystko. Więc raczej będzie coś pokroju tracer, modecom. Zasilacze nie warte uwagi.


(Fan Xp) #12

Właśnie to zauważyłem przeglądając te ich oferty :stuck_out_tongue: A da się tam wymienić zasilacz ?


(Łukasz) #13

Da się, jak w każdym innym komputerze.