Zasilanie 12V przez przerobioną wtyczkę usb + zasilacz

Witam,

Znajomy chce bym wybrał mu podstawkę chłodzącą do laptopa, widzę wiele interesujących pozycji, ale jest jeden problem - wszystkie mają podłączenie tylko przez złącze USB. Jak patrzyłem na niektórych podkładkach instaluje się większą ilość wiatraków, więc tu moje pytanie:

Czy nic się nie stanie jeśli wezmę kabel USB, na końcu którego zlutuje gniazdo na taki zasilacz 12V -zasilacz-9v-dc-2a-stabilizowany-2555.jpg

Pozdrawiam

Stanie się, spalisz podkładkę.

Zapoznaj się z tym: http://pl.wikipedia.org/wiki/Universal_Serial_Bus

Nie wiem co chcesz osiągnąć ale zamiast kombinować lepiej kup coś takiego: http://allegro.pl/zasilacz-ladowarka-23 … 91124.html

Chodzi o to by przyłożyć większe napięcie w celu przyśpieszenia wiatraczków - kolega ma podkładkę za jakieś 20zł i ma możliwość zasilania przez USB oraz przez dodatkowy zasilacz - teoretycznie 5V, ale z powodzeniem przykłada 9V~12V co powoduje przyśpieszeniem wiatraczków - w razie problemów wymienię wiatraki na zwykłe 12V

Nie wiem co to za podkładka ani jak jest zrobiona więc nie powiem ci czy coś się stanie, może się nic nie stać a może się spalić.

Wiele podkładek chłodzących (bo rozumiem że chodzi ci o coś takiego) to tani ■■■■ który nie spełnia swojej roli, jeśli już potrzebujesz czegoś takiego to kup porządną podkładkę która będzie należycie chłodziła bez żadnych przeróbek i kombinowania.

Po 1 przyśpieszenie wiatraczków wcale nie oznacza, że chłodzą one lepiej. Chociażby dla tego, że pobierają nadmierny prąd i same zaczynają generować ciepło…

Po 2 podłączanie napięcia większe niż znamionowe znacząco skraca żywotność owych wentylatorów.

Po 3 “przeróbki” typu montowanie 12V w gnieździe USB skończą się fatalnie…

Kiedyś sobie ktoś coś podłączy pod taką “ładowarkę” na USB żeby sobie podładować i będzie bieda.

To tak jakbym podłączył 400V do zwykłego kontaktu… fizycznie da się to zrobić, ale jak ktoś podłączy sobie do tego kontaktu cokolwiek to będzie miał szczęście jak tylko sprzęt mu się usmaży…