Zasilanie dysku zewnętrznego 3,5" 500GB

Witam

Ja mam podobną kieszeń (z tym że moja obsługuje zarówno dyski ATA jak i SATA) i do mojej był podobny zasilacz (to samo złącze tylko że daje mniej prądu, 1,5A zamiast 2A), teraz mam w nim dysk SATA 1TB (kupiłem go w zestawie z dyskiem ATA 160GB) i działa bez problemu więc to nie jest kwestia pojemności dysku ale z jednym laptopowym dyskiem SATA miałem problem że nie chciał działać (problem obszedłem podłączając do dysku osobne zasilanie z kompa stacjonarnego).

Nie wiem czy użycie mocniejszego zasilacza coś da, może to być też jakaś usterka samego dysku.

Sprawdź czy dysk cały czas się kręci gdy windows przestaje go widzieć (jak dysk pracuje to słychać charakterystyczny dźwięk i czuć wibracje obudowy) czy może przestaje się kręcić (jeśli tak to zwróć uwagę czy dysk się zatrzymuje w momencie gdy znika w systemie lub tuż przed czy też dopiero jakiś czas po).

Sprawdź też czy dysk pojawia się w systemie po odłączenie kabla USB od komputera i ponownym go podłączeniu.

Podczas używania i wibracji dioda w tej kieszeni mryga tak jakby nie starczało prądu dla dysku oraz tejże diody.