Zasilanie kart PCI

Mam pytanie czy jest możliwośc ustawienia w komputerze żeby w momencie jak jest wyłaczony było zasilanie kart sieciowych na PCI, karta wbudowana w płyte jest cały czas zasilana co sygnalizuje router który informuje o podłączonym komputerze ale żależy mi na tym żeby było też tak z tymi PCI. Płyta jest Gigabyte.

wyłącz karte sieciową zintegrowaną w biosie i póżniej nie będzie żadnych problemów.

Wyłączyłem wbudowaną w płyte karte sieciową ale te na PCI dalej nie mają zasilania.

Może napisze o co mi chodzi, mam podłaczoną pod PCI karte sieciową lepszą od tej wbudowanej i chciałbym mieć możliwość WOL żeby to działało musi być zasilanie tej karty ( nie jest wymagany dodatkowy kabel). Sprawdzałem karte sieciową na podobnym modelu płyty i funkcja działała ale tam też było widać że karta jest zasilana gdyż router/swich miał informacje o podłączonym komputerze. Na wbudowanej w płyte karcie sieciowej WOL działa.

Dodane 12.04.2010 (Pn) 21:42

Problem częściowo rozwiązany, okazało że sprzedane zostały mi 2 karty które miały być takie same a jedna z nich ma WOL a druga nie dlatego nie idzie uruchomić.

Temat można zamknąć