Zasilanie karty graficznej przejściówką z molexa do 6pin

Witam otóż dzisiaj przyszła do mnie karta graficzna R7 260x i problem polega na tym że w moim zasilaczu MODECOM FEEL III-400ATX nie ma kabla 6pin. I tutaj moje pytanie czy jeżeli podłącze przez przejściówke z 2x molex do 6pin czy nic nie eksploduje i czy zasilacz sobie poradzi? Z góry dzięki za odpowiedź.

Na początku wymieniłbym ten zasilacz-Modecom to bardzo słaby zasilacz a karta R7 260x pobiera max ponad 220W czyli ponad połowę mocy zasilacza,o przejściówkach zapomnij.

Od kiedy ta karta pobiera tyle prądu?

Te 220W to chyba cały komputer z taką karta.

Nic nie wybuchnie. Czy zasilacz sobie poradzi to zależy od reszty podzespołów i oczywiście stanu samego zasilacza.

Na początku wymieniłbym ten zasilacz-Modecom to bardzo słaby zasilacz a karta R7 260x pobiera max ponad 220W czyli ponad połowę mocy zasilacza,o przejściówkach zapomnij.

Bajki piszesz o poborze energii przez tą kartę. Tyle energii to pobierze cały zestaw.Zasilacz jest nie najlepszy,ale i tak lepszy niż wcześniejsze serie Feel.
Molexy dodawane są do mocniejszych kart niż Rx 260.Zasilacz powinien sobie poradzić.

To co napisałem o max poborze mocy to jest z :http://www.benchmark.pl/produkt/ranking/asus-radeon-r7-260x (zakładka kultura pracy),nie napisałeś nic o producencie tej karty bo np.Msi w specyfikacji tej karty zaleca zasilacz 500W:https://pl.msi.com/Graphics-card/R7-260X-2GD5-OCV1/Specification.Ja na twoim miejscu wymieniłbym ten zasilacz,przecierz nie kupuje się takiej karty by przeglądać internet tylko do grania i wyciska się ile można i jestem pewien że ten zalilacz tego nie wytrzyma bo nie jest na to przygotowany(brak dodatkowych pinów do karty graficznej) ale wybór należy do ciebie.

Nie kopiuj proszę byle głupot z pierwszej lepszej strony.

Radeon R7 260X posiada wtyczkę 6pin.
Pciex może dostarczyć karcie 75W.
Wtyczka 6pin może dostarczyć 75W.

Oznacza to że karta ma zapewnione maksymalnie 150W.

Jednak sama konstrukcja karty nie pozwoli jej nawet na taki pobór prądu. Ta karta pobiera około 115W.

220W to bzdury.

MSI podaje orientacyjnie zasilacz 500 właśnie dla takich osób które nie potrafią ocenić szczegółowo jaki dokładnie zasilacz jest potrzebny do danej konfiguracji.

Jak widać niestety słuszne posunięcie.

Witam przepraszam że nie odpisywałem tutaj przez tyle czasu. Co do tej przejściówki to komputer śmiga od tygodnia na niej i póki co nie ma żadnych problemów, karta nawet pod dużym obciążeniem daje rade. Ale i tak dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.