Zasilanie laptopa i przyciemniony ekran po włączeniu

Witam.

Od niedawna używam WIN7. Otóż po włączeniu systemu za każdym razem włącza mi się przyciemniony ekran i muszę to w opcjach potem rozjaśniać. Dodam, że mój laptop nie korzysta z baterii (wyciągnąłem ją), natomiast w ustawieniach mam tak:

Panel sterowania > Opcje zasilania > Wysoka wydajność > Zmień ustawienia planu > Jest podłączony - i tu wszystko mam na Nigdy , a jasność mam na max. A problem nadal występuję.

Natomiast, żeby rozjaśnić to tam gdzie mam te trzy plany zasilania na dole gdzie jest Jasność ekranu muszę za każdym razem suwakiem robić na max.

Jakaś rada?

Witam.

Rozjaśnij obraz przy pomocy Catalyst Control Center (jeśli masz kartę graficzną ATI) lub

nVidia Control Panel (jeśli nVidia) i zapisz ustawienia.

Być może jakiś program od producenta zmienia jasność.

Mam kartę ATI, sterowniki te niezbędne instalowałem ze strony HP.

Można coś bliżej gdzie to jest w opcjach bo nie mam pojęcia.

Musisz zainstalować aplikację ATI Catalyst Control Center aby kontrolować parametry karty i wyświetlanego obrazu.

Zobacz tu: http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

Ja zainstalowałem sterownik z tej strony:

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te … ob-77382-1

i też mam ten cały panel Catalyst Control Center, tylko nie wiem gdzie to jest dokładnie w co mam wejść itd., nie widzę tej opcji do rozjaśniania.

W prawym, dolnym rogu ekranu, koło głośniczka jest czerwona ikona ATI:

  1. Prawy klik na ikonę i wybierz opcję na samej górze: Catalyst Control Center

  2. Z lewej strony okna rozwiń: Wideo - Avivo

  3. Wybierz: wszystkie ustawienia

  4. Odptaszkuj :slight_smile: opcję: ustawienia aplikacji

  5. Przesuń suwak jasności na wartość, jaka Tobie odpowiada

  6. Klik na: zastosuj i OK

Gotowe :slight_smile:

Niestety nie pomogło. Włączyłem na maxa i nic. Zrestartowałem lapka, i nadal przyciemniony obraz. Wchodzę w Opcje zasilania , na dole Jasność ekranu i suwa jest niestety na min , i muszę go przesuwać na max.

Masz zainstalowany jakiś soft producenta?

Ciemny ekran robi się dopiero po włączeniu Windy, czy już przy ładowaniu jest ciemno?

To nie jest ciemny ekran tak zupełnie, tylko taki przyciemniony, szary, tyle że z niego to źle się czyta i tak no nie bardzo wiadomo, trzeba rozjaśniać. Dziwna sprawa, że to tak samemu.

Mam zainstalowane wszystkie podstawowe niezbędne sterowniki zainstalowane z tej strony:

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te … nvOID=4059

ATI Video Driver and Control Panel

HP System Diagnostics (UEFI)

Oprogramowanie do obsługi Zintegrowanego modułu HP z technologią bezprzewodową Bluetooth dla Microsoft Windows 7

Przyciski Szybkiego uruchamiania HP

Sterownik ADI SoundMAX AD1984A Audio dla Microsoft Windows 7

Sterownik Broadcom Wireless LAN dla Microsoft Windows 7

Synaptics TouchPad Driver

Domyśliłem się, że nie jest całkiem ciemno. Po prostu podświetlanie się zmniejsza. :wink:

Ale nadal nie odpowiedziałeś czy po uruchomieniu windy czy już przy BIOS’ie i ładowaniu systemu.

A da się rozjaśnić przyciskami fn + F8?

Wypal płytke Linux LiveCD, np.: Ubuntu i odpal z niej lapka.

Jeśli pod Linuxem będzie tak samo być może masz coś z matrycą.

Skoro da się w systemie zwiększyć podświetlanie, to problem jest tylko software’owy.

Może być też jakieś ustawienie w BIOS’ie.

Ciemniej było w tym momencie kiedy pojawiała się tapeta i pojawiał się pasek zadań. Podczas biosu wszystko było OK.

Mam drugi system zainstalowany jednocześnie XP i tam jest wszystko w porządku.

Już jest wszystko w porządku. Uruchamia się normalnie.

Doinstalowałem takie sterowniki:

Domyślne ustawienia systemowe dla Microsoft Windows 7

Najważniejsze aktualizacje systemowe dla Microsoft Windows 7

Nie wiem w czym to miało pomóc ale pomogło, aktualizacje wszystkie miałem najnowsze.