Zasilanie Lenovo G500s

(m1cx) #1

Witam
Mam problem z Lenovo g500s. Nie wiem czy to wina kabla czy zasilacza, ale gdy wloze kabel do wejscia (ktory wklada sie w ogole dosc luzno) przez chwile swieci sie swiatelko ładowania a potem calt czas migaja 2 jak rzy slabej baterii. To wszystko tylko w niektorych ustawieniach kabla. Co tu moze byc winowajca? Kabel czy wejscie na kabelek. Z gory dzięki za pomoc

(rubin714p) #2

Kabelek można sprawdzić jeśli posiadasz miernik typu voltomierz.MIerzysz na wtyczce napięcie i ruszasz kablem czy nie przerywa. Co do gniazda to obejrzyj je dokładnie czy nie jest uszkodzone mechanicznie.Pomairu na wtyczce dokonuje się minus miernika na zewnetrzenej metalowej obudowie a plus na blaszkach po bokach .Srodkowy bolec -cienki nie interesuje cie.

(m1cx) #3

Chyba nie do końca jasno się wyraziłem… Chodzi mi o żółtą wtyczkę jeśli sie nie mylę zowie się slim thin lub slim tip i wejscie właśnie na nią

(rubin714p) #4

Ja wiem o co Tobie chodzi ale ty nie wiesz o co mi chodzi. :slight_smile: . Tak,że daruj sobie naprawe bo te laptopy są czułe na skoki napięcia nawet przy przerywajcej wtyczce może uszkodzić płyte.,

(master_ten) #5

Końcówkę Slim Tip też się mierzy, na zewnątrz jest minus, a na wewnętrznych ścianach plus, pin w środku jest nieważny na potrzeby sprawdzania.
Z doświadczenia mogę powiedzieć, że dużo częściej winne jest gniazdo. Lubi się poluzować a wtedy łamią się kabelki które z niego idą do płyty głównej. A jak w twoim laptopie zaczęły się wyłamywać zawiasy i w tym miejscu rozchodzi się już obudowa to na 100% złamany kabel przy gnieździe.