Zasilanie na portach USB

Witam. Mam laptopa Lenovo G585, system Windows 7 i problem związany z portami USB. Otóż, po dłuższym pozostawaniu myszki w bezruchu (co często mi się zdarza podczas czytania) wyłącza się ona (po prostu nie działa, ale podświetlenie jest), podobnie jak modem, podłączony do tego samego rozgałęziacza USB (zdarza się to tylko w przypadku, gdy nie jestem akurat połączony z Internetem). Co prawda wystarczy trochę nią poruszać i po kilkunastu sekundach powraca zasilanie, zarówno do niej, jak i do modemu, aczkolwiek i tak jest to uciążliwe. Myślę, że innej opcji nie ma - to albo wina ustawień zasilania na portach USB, albo preinstalowanego crapware. Niestety najwyraźniej jestem zupełnie ślepy i do ustawień zasilania na portach USB nie doszedłem (ani nie znalazłem “drogi do nich” w Google’u), więc proszę o dokładne pokazanie mi, gdzie są te ustawienia. Natomiast jeśli chodzi o crapware, to jest to: Lenovo EE Boot Optimizer, Lenovo Solution Center, Lenovo Telephony Start Now, Lenovo YouCam, OneKey Recovery i Podręcznik użytkownika. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Hej,

Wchodzisz do menadżera urządzeń, wybierasz pozycję Główny koncentrator USB z gałęzi Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej i w zakładce Zasilanie odznaczasz pole zezwalające na wyłączenie portów USB w celu oszczędzania energii. Następnie restartujesz system i gotowe.

55653071882649416438_thumb.jpg

Pozdrawiam,

Dimatheus