Zasilanie płyty głównej z zasilacza laptopowego

Witam! Czy można stacjonarny komputer zasilacz z zasilacza laptopowego? Czy jak jest 19V to można jakoś porobić napięcia przez transformatory na 3,3V , 5V i 12V? Jest coś takiego możliwe?

Możliwe jest, tyle, że komp stacjonarny pobiera tyle prądu, że jeśliby nawet się włączył, doprowadziłoby to do błyskawicznego spalenia zasilacza. Druga sprawa, to taniej kupisz zasilacz ATX niż części potrzebne do zbudowania odpowiednich przetworników.

Ale mi chodzi o to żeby jakoś sprzęt stacjonarny zrobić na taki przenośny :smiley: nie ma jakoś opcji?

Niby jak? bateria ma napięcie około 11V. Zobacz sobie ile różnych wartości masz na wyjściu zasilacza.

Jest taka opcja, jak najbardziej. Tylko do tego to potrzebna Ci byłaby niesamowita smykałka i minimum doktorat z elektroniki - potężna przeróbka wchodzi w grę.

Zauważ że zasilacze laptopowe mają koło 60-90W, PC ciągnie minimum 120W w absolutnym spoczynku (oczywiście zależy od tego jaki). Możesz co najwyżej próbować z picoATX, ale do tego potrzebna Ci specjalizowana płyta główna, zasilacz, procesor, obudowa itd itd… Lepiej już kupić jakiegoś nettopa.

Też mi przenośny, skoro chcesz użyć do tego zasilacza a nie baterii… Anyway z baterią sytuacja wygląda jeszcze gorzej, bo błyskawicznie by się rozładowała. Gra jest nie warta świeczki. Pomijając fakt, że sam z tego co widzę nie masz wystarczającej wiedzy by wykonać przetworniki…

Toretycznie da się to zrobić

  1. Przetwornica DC/DC

  2. płyta główna mITX z Atomem

  3. dysk 2.5`` (niekoniecznie SSD)

  4. wyświetlacz LCD

Pobór mocy ok. 40W !!

Przetestowałem takie rozwiązanie na potrzeby sterownika i działa od kwietnia

Szczegóły mam w pracy. Mogę podesłać w poniedziałek

Pozdrawiam

AdamW

Oo a mógłbyś coś bardziej opisać? Jaka przetwornica i w ogole wiecej szczegółów?

Na allegro w wyszukaj wpisz

PSU DC-DC

znajduje dokładnie te przetwornice.

Pozdrawiam

AdamW

Dodane 06.10.2012 (So) 22:23

tu masz tańszą opcję

http://allegro.pl/zasilacz-itx-12v-60w- … 01042.html

taką przetwornicę zastosowałem i nie ma z nią problemów

Pozdrawiam

AdamW