Zasilanie przez port baterii

Witam,

Mam pewien problem z moim laptopem (fujitsu-siemens esprimo v5515).

Mianowicie popsulo mi sie zasilanie w laptopie i nie ładuje baterii. Niestety naprawa zasilania łączy się z wymiana płyty głównej, wiec naprawa mi sie juz nie oplaca. Pomyslalem wiec o zasilaniu przez port baterii (laptop dziala na baterii dopoki ta sie nie rozladuje).

Najpierw przyszedl mi do glowy replikator, ale moj laptop nie ma takiego wejscia. I tu moje pytanie. Czy znacie jakies sposoby aby podawac prad do laptopa przez port baterii? Myslalem juz o dwoch bateriach wymienianych naprzemiennie, ale powstal problem ładowarki, czy są takowe i gdzie moglbym znalesc info na ten temat. Drugi pomysl to jakies super akumulatorki podobna sa takei ktore dzialaja nawet do 10 godzin, ale nie udalo mi sie znalesc infa na ten temat ani nie wiem gdzie cos takiego mozna kupic. Macie jakies pomysly??

Proszę o pomoc i dzięki za jakiekolwiek pomysly:)

zastanów się przez chwilę, racjonalnie rzecz ujmując nie opłaca się inwestować (ratować) uszkodzonego lapa, co dokładnie stało się z tym portem zasilającym bo albo uległa uszkodzeniu sekcja zasilania (wystarczy ją wymienić, przylutować) albo spaliła się płyta główna, a wtedy wyłącznie wymiana, na twoim miejscu lapa bym opchnął na allegro jako uszkodzonego i kupił drugiego.

* typ baterii : li-ion

* napięcie : 10,8 V (11,1 V)

* pojemność : 4800 mAh

* stan : bateria posiada wymienione ogniwa na nowe

* gwarancja : 12 miesięcy Witam. Chyba godzinę czasu szukałem danych baterii używanej w Twoim sprzęcie. Jeżeli jest to taka bateria(sprawdzisz to na jej opisie) to widziałbym takie wyjście. Musisz znajść zasilacz sieciowy na napięcie wyjściowe 11.1V-12V ale o dość sporej wydajności prądowej(nie wiem ile prądu pobiera Twój laptop), przypuszczam że co najmniej 3do5A. Następnie wyjmujesz baterię i w jej miejsce podłącz ten zasilacz. Pamiętaj o zachowaniu właściwej biegunowości-to bardzo ważne. Przypuszczam że sprawny zasilacz od kompa stacjonarnego mógłbyś wykorzystać, linię +12V oczywiście. Baterię niestety musisz wtedy ładować z innego źródła ale jako stacjonarny powinien chodzić. Jeżeli okaże się że Twoja bateria ma inne napięcie to musisz szukać zasilacza na takie właśnie napięcie i odpowiednią wydajność prądową. Może kol. Cosik-Ktosik orientuje się jaki prąd z baterii pobierają lapki, minimum taką wydajność musiałby mieć ten zasilacz. Oryginalny zasilacz ma prawdopodobnie sporo wyższe nap. wyjściowe więc jego użyć nie możesz. Jeżeli nie jesteś mocny w tych sprawach to poproś kolegę elektronika(znajdziesz) na pewno ci pomoże. O próbę naprawy gałęzi ładującej baterię również prosiłbym dobrego elektronika. Pozdrawiam. W tej chwili znalazłem taką informację że zasilacz do F-S daje DC 20V i ma 90W mocy. Zakładając że w równocześnie musi ładować baterię i zasilać laptop to myślę że ten nowy zasilacz jeżeli będzie na min.11.1V/ 3A powinien dać radę. Oryginalnego jak wyżej pisałem nie możesz użyć z powodu tych 20V.

Dziekii xyzzyx za tak szczegolowa odpowiedz. Niestety elektronikiem nie jestem, wiec tak 5/9 rozumie o co ci chodzi, ale popytam sie znajomych o zaproponowane rozwiazanie. Szukalem wlasnie gotowych rozwiazan tego typu, ale nie znalazlem, wiec chyba pozostaje tylko sztukowanie:). W ostatecznosci pojdzie na allegro na czesci:). Jezeli opracuje zasilanie przez baterie to dam feedback’a jak mi poszlo.

Pozdro i dzieki za poswiecony mi czas.:slight_smile:

Gremplus