Zasilanie w aparacie Canon Coolpix L820 niesprawne?

Witam. Mam ostatnio problem z aparatem Canon Coolpix L820 - otóż po włożeniu naładowanych baterii aparat przez chwilę pokazuje, że bateria jest pełna. Jednak po kilku minutach nagrywania pokazuje się powiadomienie “bateria wyczerpana”, po czym aparat się wyłącza. Po wyjęciu i włożeniu tych samych baterii aparat przez chwilę działa normalnie, ale i tak po chwili sytuacja się powtarza. Nie zależy to od baterii, bo sprawdzałem to z 2 zestawami baterii i jednym zestawem akumulatorków. Ktoś wie, co może być przyczyną?

Hej,

A czy po wyjęciu takich rozładowanych baterii nie są one przypadkiem bardzo gorące? Jeśli tak, możliwe, że w aparacie powstało przepięcie, które ponadnormatywnie rozładowuje baterie. W takiej sytuacji samemu ciężko będzie coś z tym zrobić.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Nie. Gdy przed chwilą włączyłem nagrywanie w aparacie (nagrywało się 2,5 minuty) to baterie nie zdążyły się nawet trochę nagrzać.

I po tych 2,5 minutach baterie padły? Masz możliwość sprawdzenia woltażu baterii, które aparat wskazuje jako wyczerpane?

1lajk