Zasilanie z baterii - wolno chodzące gry

(Karfid) #1

Jak w temacie, gdy laptop podłączony jest do ładowarki wszystkie gry chodzą płynnie, natomiast w momencie gdy tylko odepne kabel, gra momentalnie zwalnia, zaczyna przycinać. Domyślam się, że jest to związane z zarządzaniem energią, lecz wszystkie opcje zasilania mam ustawione na wysoka wydajność, ręcznie w opcjach zaawansowanych zmienialem by przy zasilaniu bateryjnym było tak samo jak na kablowym. Nie wiem przypadkiem czy problem nie leży w tym, ze po odłączeniu od ładowarki przełącza sie na zintegrowaną kartę graficzną, a nie znalazlem nigdzie opcji żeby to zmienic. Może znacie jakieś rozwiązania lub ustawienia o których nie wiem. Pozdrawiam

(JNJN) #2

Strzelam,na zasilaniu bateryjnym, ze względu na oszczędności energii pracuje tylko karta zintegrowana grafiki?, aby pograć trzeba mieć podłączony zasilacz i w planie zasilania ustawienia na najwyższą wydajność, wtedy włączy się karta dedykowana.

(Karfid) #3

czyli nie ma możliwości, że pogram sobie na baterii z najlepszą wydajnością ?

(rgabrysiak) #4

fidur na forum piszemy w języku polskim czyli korzystamy z polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

(Jacekk90) #5

Jak pograsz to krótko :smiley: Jak przejrzałeś Windowsa to zostaje Ci BIOS. Może tam będzie opcja od zasilania jakaś...

Na pewno miałeś wyłączony zasilacz jak ten plan zarządzania energią tworzyłeś? Może trzeba dograć jakieś "Utilities" od producenta?

Niektóre laptopy mają cuda w biosie :wink:

(Karfid) #6

Utilities od producenta są tylko do kalibracji baterii. Plan zarządzania energią ma osobne opcje dla zasilania bateryjnego i zasilania z ładowarki, w obu przypadkach można zmienić tylko żeby karta zintegrowana chodziła z maksymalną wydajnością, a o karcie dedykowanej nie ma mowy, w sterownikach NVIDI też nic nie znalazłem, w BIOSIE też grzebałem i nie bardzo było tam coś związanego z zarządaniem energią, więc nie mam juz pomysłów :frowning:

(rgabrysiak) #7

fidur cieszę się, że nowy post napisałeś z uwzględnieniem polskich znaków diakrytycznych ale proszę również o korektę wcześniejszych.

W przeciwnym razie, temat trafi do Kosza.

(JNJN) #8

Musieliby się wypowiedzieć użytkownicy tego modelu, bo jeśli na zasilaniu sieciowym jest OK, to chyba na zasilaniu bateryjnym po prostu nie da się grać na karcie dedykowanej (oszczędność energii) i nic nie zrobisz.

(Karfid) #9

Nie podałem nazwy modelu. Jest to MSI Gaming GE70, więc jeżeli ktoś posiada ten model i zna rozwiązanie bardzo proszę o pomoc :slight_smile:

(JNJN) #10

Lub zadaj pytanie serwisowi MSI lub na Forum MSI.

Ale jak czytam, to wygląda,że po prostu bateria, by sobie chyba nie poradziła (lub krótki czas pracy) w grach, bo to dosyć mocna konfiguracja.

http://overclock.pl/articles/showall/id ... yc-stylowy

Jeśli to ten laptop, to w recenzji jest napisane, że można grać?

Zostaje zapytać jak napisałem wyżej? lub może sama bateria ma już problem? czyli starzeje się lub jest uszkodzona.