Zasilanie zewnętrznego dysku twardego


(morfeusz1805) #1

Witam,

Myślałem o kupnie dysku zewnętrznego 2,5" HDD 1TB, ale chciałbym aby miał też opcję zasilania zewnętrznego (nie chcę niespodzianek w postaci niewystarczającego prądu aby uruchomić dysk). Z tego co się orientuje dysków 2,5" z własnym zasilaniem nie ma, albo jest ich strasznie mało za rozsądne pieniądze. Więc pozostaje opcja:

  1. Dysk wewnętrzny + zewnętrzna obudowa z dodatkowym wejściem na zasilacz, np. http://www.morele.net/kieszen-startech-2-5-hdd-usb-3-0-s2510sm12u33-723424/

Możliwe że twardziela będę miał za grosze używanego, więc dlatego pozwoliłem sobie na droższą obudowę która ma otwory i na spodzie radiator aby urządzenie trochę ochłodzić , gdzie inne obudowy tego nie mają. Teraz takie pytania:

  • czy do tej obudowy wejdzie HDD 2,5"?

  • czy obudowy tańsze wykonane także z aluminium bardzo się nagrzewają tak "hermetycznie" zamknięte?

  • jakie polecilibyście kieszenie tańsze czy może inne, sprawdzone, z wejściem na zasilacz, Sata1,2,3 i z USB3.0, marki firm, modele, itp.?

  • Przewód "Y" podpinany pod drugie wejście usb - odpada (nie zawsze może być do niego dostęp i nie chce zajmować drugiego - potrzebnego wejścia)

  • Aktywny HUB. Nie znam się zbytnio na elektronice ale na sąsiednim portalu ten sposób też nie jest taki oczywisty http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1903046.html#9102407

Możecie coś doradzić?

Z góry wielkie Dzięki.

Nikt nie ma żadnych doświadczeń z tym związanych?