Zasiłka Tagan500-U33II opinie

Czy zasilacz Tagan500-U33 II za 280 zł to dobry zasilacz? podzielcie się spostrzeżeniami.Jest on porównywalny do OCZ 600W? Podobno 600W to jego moc szczytowa.Czy na takim Taganie pójdzie mi bez kłopotu karta ati hd 4870 lub geforce 9800+ z prockiem q6600?

Tagan to dobre zasilacze, ale również możesz wziąć Corsaira.

http://www.agito.pl/zasilacze/corsair-v … 34414.html

wiem że corsair to dobra i solidna firma zarówno do pamięci ram i zasilaczy ale ja jednak wolę przynajmniej 500-600W bo na tym pójdą najnowsze karty grafiki a na 450W to ciut za mało może być.

a powiedzcie mi do czego są linie +3v +5V i +12V ? Czy każda jest do innego podzespołu?

+12V to teraz jest do procka i chyba do dysków, cd-romów. Czytałem kiedyś, że dawniej +12V, była tylko zasilaniem dysków itp, a +5V szła na proca.

Linia +12v zasila procka, grafe PCI-E, napędy i silnik dysku twardego, linia +5v zasila elektronikę dysku twardego, urządzenia USB, kiedyś zasilała procka i kartę graficzną, linia +3.3v zasila pamięć ram.

Ten corsair jest w stanie dostarczyć 570W po za tym ten zestaw nie pociągnie więcej niż 300W

który zestaw nie pociągnie więcej niż 300W?

Twój :).

Edit:

Ojoj liczyłem w Power Suplly Calculator i wyszło ok. 500W, więc nie wiem xD.

Wiem, że to w stresie, ale jednak :].

spokojnie pociągnie twoją konfigurację ten TAGAN

dzięki za opinie-zasiłka przybędzie do mnie prosto ze sklepu już o 21 dzisiejszego dnia;d Technik jednak polecono mi zamiast OCZ’a to właśnie tego Tagana bo jak twierdzi sprzedawca-jest on porównywalny do OCZ’a 600W i bardzo wytrzymały

mam nadzieję że jak kupię grafikę dobrą to będzie ok

obydwa zasilacze dałyby radę przy czym tagan jest troszkę lepszą konstrukcją oraz lepiej wykonaną.

Technik a czy ten TG pociągnie kartę geforce x280 z moim prockiem? Bo tam piszą że 550W zalecają w wymaganiach a TG ma 500 chociaż z drugiej strony jego moc szczytowa wynosi 600W

powinien pociągnąć.

Widać co wart ten kalkulator

http://pclab.pl/art32994-8.html

A no masz rację Scorpio :).

Jestem po wymianie zasilacza-zasilacz super cichy i co mnie zaciekawiło-wiatrak szybciej się kręci teraz ciutek i temperatura każdego z 4 rdzeni zmniejszyła się w spoczynku o 5 do 7 stopni ! Szok normalnie ale teraz wylatuje chłodne powietrze z obudowy a nie ciepłe.Dodatkowo wiedmin testowany chodzi znacznie szybciej bez cięcia się jak to miało miejsce wcześniej.Bardzo jestem zadowolony ze zmiany zasilacza bo teraz komputer daje 100% z siebie nie grzejąc się przy tym i pracuje jeszcze ciszej

Proc ma mniejszą temp. bo wiatrak z zasilacza wyciąga od niego gorące powietrze :). Fajno, że to koniec twojego problemu.