Zaskakujące zachowanie klawiatury po starcie / wylogowaniu systemu

Witam wszystkich!
Temat jak jeden z wielu dotyczy wariującej klawiatury w lapku asus N750JK ale tym razem to nie sprawa “zalania” ( kolega twierdzi ze nie) czy sterownikow lub uszkodzenia windy. Acz kolwiek nic nie jest wykluczone. Po uruchomieniu systemu win home 10 x64 startuje normalnie nie działa klawiatura tzn. zachiwuje sie jak skruty klawiszowe np. Klawisz “d” minimalizuje okno do paska klawisz “L” wylogowuje itd. poprzez prawy alt i klawisz wyskakują normalnie poskie znaki. Po wylogowaniu i ponownym zalogowaniu klawiatura działa najnormalniej w swiecie tak długo jak jest komputer uruchimiony, ponowny restart i problem wraca. Fizyczne uszkodzenie klawiatury raczej nie wchodzi w grę bo ti samo sie dzieje z klawiatura ekranową mało tego z klawiaturą podpięto pod usb tez tak sie dzieje. Stało sie to po niedokonczonej aktualizacji ale juz system był na nowo stawiany 2x z pelnym formatem i problem pozostał. Prosze o pomoc bi sam głupieje a chce koledze pomuc bo on to nic nie kumaty a w delegacji “pracy w niemczech” chcialby jakies filmy net itp.

Sprawdź czy nie zacisnął /zaciska się klawisz Start / Windows:

image

Chociaż dziwne, że sam by odbijał z wylogowaniem i dodatkowo dziwne, że problem jest po reinstalacji systemu.
Obraz Windows 7 czysty i po ponownej instalacji nie uruchomiono jakiegoś może zawirusowanego pliku z pozostawionej partycji z danymi po poprzednim Windowsie?

Opcjonalnie można w systemie zablokować klawisz Start / Windows:

https://www.download.net.pl/jak-wylaczyc-przycisk-windows-na-klawiaturze/n/6128/

:heavy_plus_sign:

https://www.askvg.com/tip-how-to-disable-all-win-keyboard-shortcuts-hotkeys-in-windows/

Jest tylko i wyłącznie jedna partycja systemowa “C” zadnej innej a system instalowany z pena i na 1000% jeat zdrowy bo tylko system tam jest bootowalny pen

Bootowalność nie znaczy, że obraz systemu nie jest zmodyfikowany np. powyłączana połowa funkcji systemu dla “optymalizacji” (że nie trzeba tego ręcznie robić) / zintegrowane poprawki i tak dalej.

Ale dziwne ze po wylogowaniu i zalogiwaniu klawisz start sie nie blokuje?

Prosto o microsoftu ze strony sciagany system z najniwszymi poprawkami i na innych komputerach dziala bez najmniejszego zarzutu. I dziwne ze na wszystkich mozliwych klawiaturach to sie dzieje nawet na usb

Czy to żliwe ze płyta główna uszkodzona jest? Sprubuje dzisiaj zainstalowac win 7 i zobacze czy działa.

No i na win 7 też nie działa, jest możliwe że bios sie uwalił? Bo nie raguje na zmiane ustawien “legacy” a “uefi”.

Dzięki wielkie program sharpkeys załatwił sprawe zablokowany lewy alt lewy ctrl i klawisz win i narazie wsio działa