Zasobożerność wuauclt.exe i svchost.exe

Witam, od kilku dni co włączę komputer na “dzień dobry” procesy wuauclt.exe i svchost.exe zajmują większość zasobów, tak że uruchomienie czegokolwiek zajmuje nawet kilka minut. Dzieje się tak przez 20-30 minut od uruchomienia się systemu i włączenia modemu internetowego. Wyczytałem, że pierwszy w/w proces odpowiada za automatyczne aktualizacje, jednak wcześniej nie zajmował zasobów przez tak długi czas (zwykle było to 3-5 minut). Do tego svchost.exe w menadżerze zadań jest powielony - występuje 10 razy (obecnie) i jest to “System” lub “Usługa lokalna”. Jakby tego było mało w czasie tego “zamulenia” Avira Anitvir Personal Free Antivirus potrafi się wyłączyć, tzn. przełącza się na “deacitved” i aby z powrotem ją uruchomić trzeba to robić ręcznie.

Wklej logi wg instrukcji:

Na marginesie. Wiem, wiem że mam mało RAM-u :slight_smile:

Dodane piątek, 6 sierpnia 2010, 18:22

To może ktoś chociaż logi sprawdzi… :wink:

Po ostatniej automatycznej aktualizacji XP /daty nie pamiętam/ mam takie same problemy w moim komputerze. Nie wiem co można z tym problemem zrobić. Proszę o pomoc-podpowiedź. Serdecznie pozdrawiam - amator/emeryt - michał:)

W systemie Windows XP wuauclt.exe czyli aktualizacje automatyczne.

Aby wyłączyć aktualizacje automatyczne z konta admina wybieramy w menu START polecenie uruchom i w wierszu poleceń wpisujemy services.msc

uruchomi się okno USŁUGI.

Wybieramy usługę AKTUALIZACJE AUTOMATYCZNE i z prawokliku wybieramy Wszystkie zadania , w menu rozwijalnym wybieramy ZATRZYMAJ.

Z prawokliku wybieramy w menu rozwijalnym WŁAŚCIWOŚCI, w linii poleceń Typ uruchamiania wybieramy w menu rozwijalnym WYŁĄCZONY.

Aktualizacje można pobrać ręcznie ze strony Microsoftu. Jeśli zdarzyły by się problemy z zainstalowaniem aktualizacji polecenie WYŁĄCZONY należy zastąpić poleceniem RĘCZNY w linii poleceń Typ uruchamiania.

Bardzo Tobie mandb dziękuję. Spróbuję to zrobić. Serdecznie pozdrawiam i pięknego dnia życzę - michał :expressionless: