Zastąpione pliki - co robić?

(Ryszard Wenta) #1

Przy każdorazowym uruchamianiu WIN 2000 Professional pojawia się komunikat, że " pliki wymagane do prawidłowego działania systemu Windows zostały zastąpione nie rozpoznanymi wersjami. Aby zapewnić stabilność sysytemu, system Windows musi przywrócić oryginalne wersje tych plików". Co zrobić?

(Krzysieknd2) #2

Możesz dać screena tego błędu ? Jakie są możliwosci wyboru ?

(system) #3

Wsadzić płytę w Windowsem 2000 Professional i chwilę poczekać.

(Ryszard Wenta) #4

Raczej jestem trochę kumaty. Komputer żąda właśnie płyty instalacyjnej. Ale co zrobić, jeśli chwilowo nie mam płyty instalacyjnej? Jak (lub jakim programem) sprawdzić, gdzie pozmieniały się pliki i przywrócić ich stare wersje (np. PC Inspector File Recovery).

(system) #5

Potrzebna jest płyta.

Cieszę się niezmiernie :slight_smile:

(Ryszard Wenta) #6

To jest zbyt proste, a zarazem trudne. Czy naprawdę nikt nie zna programów do sprawdzenia i naprawienia zmienionych wpisów?

(system) #7

A po co (w tym wypadku), skoro każdy wychodzi z założenia (jak dla mnie logicznie uzasadnionego), że płytę z systemem powinno się mieć cały czas pod bokiem :?:

Odczekaj tę chwilkę... 8)

(Asterisk) #8

To jest łatwe - przecież używając legalnie jakiś system

musisz mieć do niego płytę instalacyjną.

To w czym problem ?

Wkładasz ją do napędu i po chwili jest OK :smiley:

(Ryszard Wenta) #9

Rozumiem Was. Ale czy są programy wykrywające te błędne wpisy? Po co od razu wkładać płytę i instalować od nowa cały system? Przecież po to jest ten vortal i forum, by pomagać.

(system) #10

Ale kto tu mówi o instalowaniu systemu od nowa :?: :o To słowo nie padło ani razu w tym topicu...

(Ryszard Wenta) #11

No, ale jeśli nie mogę odnaleźć płyty, to jakim programem sprawdzić, który z plików został zastąpiony innym, nie pochodzącym z oryginalnej wersji? Mówicie jedynie o tym, czy mam akurat pod ręką oryginał, a ja w zasadzie pytam o zupełnie coś innego.

(system) #12

Lepiej dobrze poszukaj.

Chyba jej nikomu nie pożyczyłeś, prawda? :wink:

(Asterisk) #13

To jej lepiej poszukaj

Topik zamykam do czasu jej odnalezienia