Zastępsza klawiatura bezprzewodowa. PILNIE POTRZEBNA POMOC


(Nataliawisniewska90) #1

Witam. Mam problem z moją klawiaturą bezprzewodową. Krótko mówiąc - popsuła się.

Dostałam ją gratis z myszką do kompletu przy zakupie komputera. Na allegro widziałam taką samą klawiaturę i chcę ją kupić. Czy będzie kompatybilna z moim nadajnikiem? To w pewien sposób nadajnik-ładowarka do myszki. Będzie problem z podłączeniem nowej klawiatury? Będzie działała na tych samych falach co ta 'stara'?

Pozdr.


(SilberPunkt) #2

Mało prawdopodobne by była kompatybilna.

:roll:


(Nataliawisniewska90) #3

Ale to ten sam model i nadajnik taki sam jak mój...


(ste-fan) #4

jak model klawiatury ten sam to raczej powinno działać... jak to mówia ręki bym se nie dał uciąć :slight_smile:


(SilberPunkt) #5

Wyobraź sobie, że masz siostrę-bliźniaczkę i obie macie w jednym pokoju dwa takie same komputery z taką samą klawiaturą i myszką. Gdyby nadajnik z tego samego modelu działał z każdą klawiaturą i myszą to nie mogłybyście jednocześnie używać swoich komputerów. W praktyce jednak można tak pracować (sam mam w pracy w bliskiej odległości cztery identyczne zestawy bezprzewodowe). Zestawy bezprzewodowe pracują na różnych kanałach i ciężko trafić na drugi zestaw pracujący na tym samym kanale. Mogą też być wysyłane informacje identyfikujące dany zestaw by uniemożliwić konflikt z blisko pracującym innym zestawem bezprzewodowym. Tak więc patrząc na powyższe - szanse są małe.

:roll:


(Nataliawisniewska90) #6

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Miłego wieczoru! :slight_smile:


(Jjoasz) #7

ciekawe, do czego sluzy przycisk 'connect'... :wink:


(SilberPunkt) #8

...do synchronizacji odbiornika, klawiatury i myszy. Ale raczej należy używać czasu przeszłego: służył, ponieważ coraz trudniej go znaleźć. Np. rozwiązania oparte o nano-odbiorniki działają bez wymuszania synchronizacji.

Nie zmienia to faktu, że w większości stosowanych rozwiązań nie da się zwyczajnie wymienić odbiornik na inny z identycznego kompletu - trzeba szukać odpowiedniej jego wersji.

:roll: