Zaświadczenie o zarobkach a pieczątka

witam.

składałem papiery o miejscu w akademiku i do tego niezbędne było zaświadczenie o średnich dochodach netto z 3 ostatnich miesięcy. zaświadczenie miało czarną pieczątkę - firma jest prywatna.

powiedziano mi, ze muszę przynieść oryginał, czyli papierek postemplowany czerwoną pieczątką! ja słyszałem, że kolor czerwony w pieczątce przysługuje administracji publicznej i firmom państwowym.

czy to prawda i czy powinienem przynieść pieczątkę czerwoną podczas gdy mój szef wystawia wszystko na czarno?

wcześniej podobne zaświadczenia przedkładałem w wielu urzędach (wszystkie z czarną pieczątką zakładu) i jakoś się nikt nie przyczepiał!?

Wiesz jest taki fajny kawał. Przychodzi baba do lekarza ze studentem w…, a lekarz co pani jest? A baba - dziekanat.

Wedle przepisów EU pieczątka nie jest już żadnym potwierdzeniem orginalności dokumnetu. Nie jest wymagana. Jedynie podpis osoby wystawiającej jest potwierdzeniem orginalności - zawsze można do danej osoby np. zadzwonić. W Polsce niestety jest jeszcze nawyk “trzaskania” pieczątek na wszystkim. Im wiecej tym lepiej… jeśli pani “Grażynka” mówi że tak ma być, to tak ma być i trudno to zmienić.

Absurd. Ktoś się nie zna i ta jego nieznajomość zagadnienia sprzyja: złośliwości. Nie ma w Polsce żadnego przedsiębiorstwa prywatnego które używa czerwonego tuszu w pieczątkach nagłówkowych.