Zasychający codziennie tusz w drukarce HP

Witam przejrzałem Google i rożne porady. Ale u mnie coś nie pomaga. Otoż codziennie czy tam np po 2 dniach nieozywania drukarki HP F4180 tusz w kartridżu mi zasycha. Ciągle przed drukowaniem muszę użyć trochę płynu udrażniającego i dmuchnąć w dziurkę gdzie jest ląduje strzykawka kardridz aby przepchnąć tusz. Niby pomaga ale coraz słabiej mi to idzie. Tzn drukowanie w wersji roboczej odpada w zupełności. Dis wydrukowałem z 12 stron jakości Najlepszej i więcej nie dało rady.

Wkładałem tusze do cieplej wody i do płynu udrażniającego tez. Czy są jakieś jeszcze sposoby na to aby kardriz uratować ?

Oryginalny czy zamiennik?

oryginalny

Dodane 25.01.2013 (Pt) 0:11

tyle ze uzupelniany przeze mnie tuszem juz nieraz

Nieoryginalne tusze nawet w oryginalnych kardridżach mają tendencję do zasychania i nic nie zmienisz.

uzywam tego tuszu od 5 lat

Dodane 25.01.2013 (Pt) 0:17

Sprawa zaczela sie od pewnego dnia mianowicie:

kupiłem dziewczynie drukarke HP i u niej takie coś się działo ze tusz zasychał i pomyślałem ze wezmę do siebie i sprawdzę na mojej drukarce na ktorej ten tusz wlewam od 5 lat i wszystko ok. I rzeczywiście u mnie ten jej kardridz tez ciezko chodził dlatego bo napełniłem i jakoś w plynie udrażniającym odpuścił ale teraz za to mój stary dobry kardridz nagle tez tak sie zakleja. Az myślałem ze możne pomyliłem kardridze ale sprawdzałem ona ma swoj i jej dziala teraz a moj stary dobry zawsze dzialajacy robi problemy…

Ja polecam płyn rainbow

i nalać tego płynu na szczelinę wytrysku tuszu i zostawić na 10 min tzn mała kałuża na powierzchni tonera gdzie wypluwa tusz :).

do gory nogami czy w zalanym naczyniu ?

Do góry nogami.

ja tak robie :wink: wystarcza to na kilka miesięcy

E no człowieku ty myślisz że taki kartridż będzie wieczny? Teraz to wymiana na nowy. W pierwszym odcinku Jak to jest zrobione z Discovery było z fabryki HP jak produkują kartridże, tusze etc. I pokazywali iż w momencie “plucia” tuszem wytwarzana jest bardzo wysoka temperatura. Płyny, płynami ale jeżeli kanaliki czy dysze są już uszkodzone to będzie zatykało i jest to gra nie warta świeczki.

Hmmm gdzie toner przy pojemniku z tuszem w drukarce atramentowej ??

@autor zakup nowych pojemników z tuszem. Pozostaje jeszcze czyszczenie dysz w firmie specjalistycznej ultradźwiękami, ale czy skórka warta warta wyprawki jak pojemniki już wiekowe ??

Jak masz ochotę poczytaj:

http://druknet.pl/2_instrukcje_regenera … niajacych/

i pobaw się.

BTW mi by się nie chciało :stuck_out_tongue:

Jeszcze sprawdź miejsce w którym parkuje głowica. Może tam jest tyle zeschniętego tuszu, że parkując w tym zeschniętym zatykają się głowice.

mialbym rozbierac drukarke aby sprawdzic miejsce gdzie parkuja te 2 pojemniki ? to miejsce ejst po prawej stronie i ciezko tam patrzec ;>