Zaszyfrowane home, i żadna metoda nie wchodzi. :(

(CrashJack) #1

Mam taki problem, że instalując liinux mint 17.1 pomyliłem się z zamontowaniem /home i zatrzymałem instalację wtedy gdy było do wyboru czas lokalny, i włączyłem na nowo instalację, home nie formatowałem, tylko dałem ext4 z indeksowaniem a / z formatowałem i dałem również ext4 z indeksowaniem. Instalacja przebiegła bez problemu, a teraz nie dam rady się zalogować, bo wyskakuje mi takie okienko:

Takie cos wyskakuje przy probie zalogowania sie:

Po wejściu w windowsie na partycję i do folderu użytkownika:

etbp0y.png

A tutaj po wejściu w windowsie na partycję:

2cgn7s3.png

Folder 'słowniki' został utworzony w windowsie jakby co.

Chyba katalog home jest zaszyfrowane,

Te linki sprawdzałem i nie działają metody:

https://www.google.be/?gfe_rd=crei=h_WHVYKwE8eg8wfcjYGICggws_rd=cr#q=iceauthority+could+not+update

To sprawdzałem, nie działa

ecryptfs-simple /sdc2 /mntec
eryptfs-simple: command not found

A to np mi już nie montuje

sudo mount -o bind /dev /mnt/dev
mount: mount point /mnt/dev does not exist

Tutaj, nie ma dostępu i brak takiego katalogu bądź pliku, a logowałem się jako 'su'

ls -al .ICEauthority

A jak wpisuje to:

Zamiasta USERNAME:USERNAME wpisuję swoja nazwę czyli spid3r:spid3r

To też wyskakuje, że brak takiego pliku bądź katalogu

Username podstawiłem jako spid3r, groupname również wpisałem to samo.

Stąd też próbowałem i nic nie wchodzi:

http://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=90t=115076

Temat jest piekelnie trudny i 'brudu' sobie na robiłem, może dałoby się to jakoś odkręcić ?

(GioWDS) #2

Otwórz plik README znajdujący się w katalogu użytkownika - masz szczegółowo opisaną procedurę odzyskania dostępu do plików - profil użytkownika jest zaszyfrowany (przy instalacji).

Jeśli jest to czysty profil (w sensie zaraz po instalacji) to zaloguj się przez terminal (Ctrl+Alt+F1-6), stwórz na nowo użytkownika i finito - w każdym bądź co bądź razie szybciej niż odblokowywanie dostępu.

(CrashJack) #3

Jak stworzę nowego użytkownika to całe dane przepadną co były na tej partycji ?

Root’a i home mam na oddzielnej partycji.

Chyba jest czysty profil, ale nie formatowałem partycji home ze starym profilem jak isnstalowałem linux mint 17.1

W readme jest napisane tylko to:

Nie wiem co z tym zrobić.

Ten plik readme został otworzony właśnie w windowsie, tak jak widać na drugim screen’ie.

A może jeszcze raz zainsalować ten sam linux ?