Zaszyfrowane notatki


(Winters4TW) #1

Witam, szukam programu programu, dzięki któremu będę mógł tworzyć prywatne notatki, zaszyfrowane w jakimś AESie czy coś, dostęp najelpiej po podaniu hasła. Mogę użyć KeePass, ale zastanawiam się czy jest jeszcze jakaś alternatywa, typowo dla notatek. Wersja najlepiej multi-platformowa.

Pozdrawiam.


(Doktormario1) #2

Nie musisz pobierać żadnego softu Jest na to zwykły systemowy sposób. Tworzysz nowy folder, klikasz na nim prawym myszki i z menu kontekstowego wybierasz "wyslij do" > folder skompresowany (zip) po chwili obok utworzonego folderu ukaże ci sie folder zip a w nim folder do którego dodałes swoje notatki. Później uruchamiasz zip'a i na górze bedą różne opcje/zakładki i w którejś jest opcja "dodaj hasło" lub normalnie w menu kontekstowym po kliknieciu prawego myszy bedzie "szyfruj"(wszystko zależy od systemu) no i dodajesz hasło no i gitara. Ktos będzie chciał sprawdzic te notatki to sie bedzie musiał napocić :smiley:


(Winters4TW) #3

Jednak zapisywanie ważnych notatek w niezaszyfrowanej formie nie jest chyba zbyt bezpieczne, tak samo jak z hasłami. Dodatkowo chciałbym by to działało na Linuksie (za pewne mogę ustalić hasło dla archiwum), ale taka forma raczej odpada.


(Doktormario1) #4

No to skoro ten ktos jest taki cwany i boisz sie ze odgadnie twoje hasło to tutaj musisz znaleść coś dla siebie

http://www.eprogramy.net/eprogramy/prog ... nie-danych. :smiley:

Propozycje

http://www.eprogramy.net/eprogramy/program/1081

http://www.eprogramy.net/eprogramy/program/1610


(Winters4TW) #5

LockNote jest tym co potrzebuję, ale nie widzę wersji dla Linuksa :(. Mogłbyś polecić coś podobnego, z tym że dla Linuksa?


(Doktormario1) #6

Programy szyfrujące dla Linuxa http://www.instalki.pl/programy/Downloa ... anych.html :wink:

Jeszcze jeden (ten na górze) http://www.zwodnik.pl/index.php?id=55&os=2#Ccrypt