Zaszyfrowane pliki przez DirtyDecrypt

Witam

Mam poważny problem. Większość moich plików (dokumenty, pdf, jpg, archiwa rar) zostało zaszyfrowanych przez wirusa DirtyDecrypt.exe.

Wydaje mi się. że samego wirusa usunąłem, ale pliki pozostały zaszyfrowane.

Pliki pozostały z oryginalnymi rozszerzeniami, ale po otwarciu zawsze jest komunikat:

File is encrypted

This file can be decrypted using the program DirtyDecrypt.exe

Press CTRL+ALT+D to run DirtyDecrypt.exe

If DirtyDecrypt.exe not opened сheck the paths:

C:\Program Files\Dirty\DirtyDecrypt.exe

C:\Program Files (x86)\Dirty\DirtyDecrypt.exe

C:\Users[YOUR USER]\AppData\Roaming\Dirty\DirtyDecrypt.exe

C:\Documents and Settings[YOUR USER]\Application Data\Dirty\DirtyDecrypt.exe

C:\Documents and Settings[YOUR USER]\Local Settings\Application Data\Dirty\DirtyDecrypt.exe

Czy zna ktoś sposób na ten problem?

Proszę o pomoc.

To tych plików już nie odzyskasz, zostały napisane i teraz wszędzie się pojawiać to będzie. Akurat mam jednego zainfekowanego pendriva z tym od znajomego i też pliki pod Linuxem są nie czytelne i pisze to samo. Czyli reklama MS znów obalona, używaj legalnego systemu i nie martw się o utratę plików.

Czyli polecam jak zawsze odinstalowanie Windowsa i zainstalowanie bezpiecznego systemu i wtedy nie będzie problemu z utratą plików lub ewentualnymi infekcjami i tak jak napisałem pliki są nadpisane i odzyskanie graniczy z cudem.

Próbowałeś usunąć tego wirusa tak jak to opisują np tu: http://www.im-infected.com/ransomware/dirtydecrypt-exe.html ?

Usunąć to żaden problem, on się jakoś mało rozprzestrzenia i każdy AV go zablokuje, tutaj raczej by się rozchodziło o te pliki, które już nadpisał.

Dokładnie tak jak napisał mozilla007. Jak odzyskać pliki? Najbardziej zależy mi na zdjęciach i niektórych dokumentach. Na pewno jest jakiś sposób, ale bardzo mało o tym w sieci. Deskryptory, o których mowa na niektórych stronach odnoszą się do plików, którym zmieniono rozszerzenie pliku. Moje natomiast mają niezmienione rozszerzenie i taki sam rozmiar jak oryginalne pliki.

Właśnie tutaj jest taki problem, że nie da się ich odzyskać. Czyli tak jak pisałem, by uniknąć w przyszłości takich rzeczy, zmiana antywirusa itd nic nie da. Najlepiej zmiana systemu na nie Windowsowy i backup robić. Wtedy masz 100% że nigdy więcej się to nie wydarzy.