Zaszyfrowane pliki

Chciałem zablokować dostęp do plików, a raczej do całego folderu i teraz nie mogę żadnego pliku otworzyć „Prawdopodobnie nie masz uprawnień do wyświetlania tego pliku. Sprawdź uprawnienia i spróbuj ponownie.” Nie wiem, co mam zrobić, jak odznaczam pole szyfruj zawartość, to mi wyskakuje taki błąd:
Zrzut ekranu (109)

Jak nie wiesz co zrobiłeś, a żeby cofnąć, to nic nie zrobisz tylko pousuwać pliki.

No ale przed takimi eksperymentami chyba zrobiłeś sobie kopię folderu?

Nie, bo jak to zrobiłem to normalnie mogłem otworzyć dopiero kilkudziesięciu dniach mi się zablokował odczyt.

Jak nie masz pliku deszyfrującego to pewnie przepadły.

Zobacz, sprawdź.

To tez nie działa
Zrzut ekranu (120)
Zrzut ekranu (149)
Jak wejdę w szczegóły szyfrowania, to jest właśnie takie coś usunięcie użytkownika nic nie daje, a jak klikam „dodaj” to każe mi dać jakiś certyfikat, którego nie mam. I ta nazwa komputer koło imienia też była inna, niż obecna, więc zmieniłem, ale to też nic nie pomogło.

Przeczytaj to (odpowiedź). To wprawdzie dotyczy Win 7 ale metody się nie zmieniły.

Jeśli nie zrobiłeś tego wszystkiego (eksport Certyfikatu) gdy szyfrowałes foldery to raczej nikłe szanse na usyskanie dostępu.
Link do filmu na YT dotyczył naprawy mechanizmu szyfrowania ale potem bez certyfikatu się nie da. Pliki sa zaszyfrowane. Mozez oczywiscie spróbować teraz wyeksportować ten certyfikat o ile jest i spróbować go zainstalować ale czy zadziała? Pojęcia nie mam.