Zaszyfrowany plik


(zucker) #1

Witam

Ogólnie sytuacja wygląda tak, napisałem pracę do szkoły w wordzie i przeniosłem na pendrive, ponieważ robiłem format kompa. Po wszystkim okazało sie ze plik jest zaszyfrowany, a dysk byl czyszczony w calosci. Teraz po zainstalowaniu win, nie mam dostepu do pliku (odmowa dostepu) … jest jakis program dzieki któremu to odszyfruje? Musze to oddac na jutro a praca jest obszerna i nie ma zadnych szans ze napisze to ponownie. Jest tam dużo analiz ktore rowniez sa zaszyfrowane…

Jakis program?? Sposob? Cokolwiek

Pozdrawiam


(freshmeat) #2

Ale kto Ci to zaszyfrował? Ty sam? Czy jakiś wirus?


(zucker) #3

Wszystkie pliki ktore na kompie tworzylem od razu były szyfrowane automatycznie jako plik prywatny i w końcu przestalem na to zwracac uwage :confused:


(freshmeat) #4

Nie wiem dokładnie jak to się w Windowsie odbywa, ale pewnie wygenerowałeś sobie jakiś klucz, albo szyfrowałeś przy pomocy hasła. Musisz teraz to odzyskać.
Z tego co zauważyłem, to chyba @bachus tutaj w takich tematach zawsze coś pomocnego ma do powiedzenia.


(Longhorn2009) #5

Jeśli nie wykonałeś kopii klucza prywatnego https://support.microsoft.com/pl-pl/help/241201/how-to-back-up-the-recovery-agent-encrypting-file-system-efs-private-k to praktycznie pozbyłeś się wszystkich plików zaszyfrowanych w ten sposób.
Można próbować odzysku ale efekt bardzo niepewny https://wampir.mroczna-zaloga.org/archives/928-efs-odzyskiwanie-zaszyfrowanych-plikow.html


(zucker) #6

Wszystkie pliki w taki sposob przenioslem, ktore chcialem zabezpieczyc przed formatem… zdjecia, pliki z haslami itd. Itd.
Po prostu mialem cos takiego ze tworzylem plik a przy nim żółta klodka sie robila i pod prawym przyciskiem mozna bylo zmienić prywatny i cos tam druga opcja. Nie przeszkadzało mi to i przestalem to zauwazac.

********** . . .


(freshmeat) #7

No to masz bardzo mało czasu na napisanie tego od nowa.


(Driv3er) #8

Żółty folder z kłódką skojarzył mi się z pewną sytuacją, kiedy przy kopiowaniu dokumentów z dysku na dysk pojawił się problem z kontrolą uprawnień dostępu pod innym systemem. Pamiętam, że kombinowałem z zabezpieczeniami aż wygrzebałem gdzieś program czy skrypt, który pod PPM dodawał opcję “przejmij na własność” co pomogło dostać się do zawartości folderów.


(krystian3w) #9

forum.programosy.pl/przejmowanie-pliku-na-wlasnosc-vt122409.html - możliwe że stąd, ale jednak to nie taki problem, pewnie pendrive ma w FAT32 (http://kik.pcz.pl/soold/mainpage/subject14/chapt8.htm).