Zaszyfrowany system Windows 11 Pro jak wyłączyć?

Witam

Posiadam komputer Dell z zainstalowanym systemem Windows 11 Pro. Podczas instalacji programu Reboot RX 12 otrzymałem komunikat 'The harddisk is encrypted, setup cannon continue"

Sprawdziłem w google, znalazłem że za szyfrowanie odpowiada Bitocker, po wpisaniu w pasku komendy Bitlocker otrzymuje takie okno jak załączone poniżej gdzie Bitlocker jest wyłączony. Nie wiem co dalej zrobić.

U Ciebie bitlocker jest włączony, być może to jest przyczyną.
Ja mam tak:

Uruchom CMD jako administrator i wpisz manage-bde -status i naciśnij klawisz Enter Pokaż wynik.

Zobacz, czy da się kliknąć ikonę dysku.
Jeśli funkcja BitLocker jest włączona i wyświetla ikonę odblokowanej kłódki, kliknij tę ikonę. Powinno to spowodować zmianę ikony w ikonę zablokowanej kłódki, ale funkcja BitLocker będzie nadal włączona. Następnie ponownie kliknij ikonę, aby wyłączyć szyfrowanie dysku.

Jest to co na pierwszym screenie, klikając w ikonę kłódki nic się nie dzieje.

Po prostu wejdź w zarządzanie bitlockerem i zaznacz, aby odszyfrowało dysk. Szyfrowanie załączało się automatycznie przy jednej z poprawek, gdy nie zwrócił się uwagi co klikamy.
W niektórych przypadkach występował błąd, dysk nie miał włączonego szyfrowania, a był rozpoznawany jakby był zaszyfrowany. W takiej sytuacji trzeba włączyć szyfrowanie, i za jakiś czas wyłączyć, to załatwiało problem.

A jak to zrobić ?

Masz zaszyfrowany dysk. Tylko status bitlockera jest dziwny, bo czeka na aktywację.


Musisz go odszyfrować. Albo najpierw zezwolić na aktywację i potem odszyfrować.

Zwykle wystarczy wpisać w wyszukiwarce systemowej „Zarządzaj funkcją BitLocker” i wyskakuje, można uruchomić i sobie zarządzać. A ręcznie to pewnie w panelu sterowania, w bezpieczeństwie będzie.

1 polubienie

Na drugim zrzucie jest przycisk włączania, można zobaczyć czy jeszcze działa.

Przycisk włączana z drugiego zrzutu nie reagował natomiast pomogło wpisanie „Zarządzaj funkcją BitLocker”” tak jak napisał wasabi1084, udało się zaszyfrować a następnie odszyfrować dysk co rozwiązało problem. Dziękuje Wszystkim za pomoc.

1 polubienie

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.