Zatarty wentylator w zasilaczu (chyba)

Wiatrak na zasilaczu wibruje i buczy co jakiś czas (często jak odpalam wymagające gry typu battlefield 3) i myśle że wiatrak jest zatarty , czy można go w jakiś sposób “dotrzeć” aby już nie hałasował ? (np zostawiłbym włączony komp z tym buczeniem na całą noc )

 

Zasiłka = Corsair vs 450 -> podobno te buczenie to wada fabryczna tych zasilaczy

trzeba nasmarować i obrócić wiatrak w stronę, gdzie nie będzie buczał lub go wymienić 

może inaczej , da się to naprawić bez otwierania zasilacza  ?, bo mam jeszcze gwarancje ale jak oddam zasilacz to pewnie po 2 miesiącach najwcześniej go zobacze …

Nie da się tego zrobić bez otwarcia obudowy zasilacza i zerwania plomby.

no dobra , powiedzmy że otworze ten zasilacz i czy mógłbym zrobić tak : wyciągnąć wentylator z zasilacza i wsadzić ten z obudowy i podłączyć go pod zasilacz ? (molex)

O ile wentylator z obudowy to 120 mm i wejdzie do środka, to możesz tak zrobić.

tak, to jest 120mm , spróbuje nasmarować smarem lożysko wentylatora w zasilaczu a jak to nie pomoże to zamienie wiatrak

przerabiałem smarowanie wentylatora w zasilaczu ;p fakt chodził cicho ale po pewnym czasie przestał sie kręcic , dobrze że zobaczyłem iż stoi i sie nie rusza ;D wymieniłem go o ile nie masz wypinanego wentylatora w zasiłce to możesz przeciąć kabelki aktualnego następnie podłączyć nowy i zaizolowac kable lub zlutować.

mam wypinany ale podłączyłem jeden z obudowy na molexa i wszystko ładnie śmiga :wink:

Kolego, wentylator “smaruje” się kropelką samochodowego oleju silnikowego. Zaś co się tyczy wymiany wentylatora to należy nowy wentylator podłączyć do tego samego złącza do którego był podłączony stary wentylator (z zachowaniem biegunowości), gdyż tylko wtedy będzie działał automatyczny regulator obrotów wentylatora sterowany przez temperaturę panującą wewnątrz zasilacza. Zasilenie wentylatora z zewnętrznego złącza MOLEX jest możliwe, ale wtedy jego obroty będą stałe - powodując niepotrzebny hałas i znacząco wpłyną na skrócenie “żywotności” wentylatora.