Zatrzymanie elementu fixed w pewnym momencie

Hej

W jaki sposób mogę element fixed, który się z nami scrolluje zatrzymać nad stopką? Chodzi żeby nie wjeżdzał na stopkę ale był widoczny nad.

Wsadzić dużo treści pomiędzy nimi? Opcjonalnie umiejętnie użyte sticky by stopka nie była rodzeństwem obiektu latającego za użytkownikiem.

Przy bardzo zmniejszonym oknie pewnie i tak się nałożą elementy „fixed” (niby na Windows jest limit szerokości okna a nie jego wysokości - czyli mogę mieć powierzchnię wyświetlania strony 453 na 1px - sic!).

Wtedy pod małe nokie z przeglądarką html5 lub masochistów musiałbyś dodać dezaktywacje latania w media queries (np. jak wysokość nie przekracza zsumowaną stopkę i latacza to utnij skrzydła lataczowi).

Tobie pewnie chodzi o element sticky który zofsetujesz?

Pokaz na przykładzie bo nie jestem pewien czy dobrze rozumiem

Stikcy od razu stopuje jak się rodzic kończy, co wskazuje że on na gołe body wstawia latający obiekt i jako rodzeństwo stopkę?

Znaczy ja rozumiem ze on ma jakaś stopkę fixa i potem scroluje aż natrafia na element sticky który zatrzymuje się pod stopka?

Wróć ja nie mówię o stopce tylko o nagłówku :joy:

Nie zdziwię się jak Fizyda wpadnie i poda vanilla JS na wykrycie nakładania nawet w nowszym pozycjonowaniu „sticky” (nie ruszy fanom Visty/XP z Chrome - muszą grzebać w about:flags).

https://caniuse.com/css-sticky

Dobra o to chodziło? :slight_smile:

Nie wiedziałem, że forum potrafi czytać codepena :smiley: (najlepiej na 0.5 lub 0.25x) :smiley:

Nie ma się z czego cieszyć, już kilka razy wyłączali wsparcie osadzania codepen (świadomie lub nieświadomie). Inna sprawa by zapisać wklejkę jako zalogowany.

I raczej on chce taki efekt jak z dema, więc jak odpowiada mu przebudowa szablonu to ma niby gotowca.