Zatrzymanie Krytyczne - Aparat Bazy Danych

Witam,

Od dłuższego czasu podczas pracy komputera co jakiś czas uruchamia się dźwięk Zatrzymania Krytycznego (ten systemowy dźwięk w XP).

Szukałem, patrzyłem, czytałem co to może być powodem. I w końcu znalazłem co powoduje i gdzie to można odczytać.

W programie Zarządzenie Komputerem

bc7a207e76a4e295m.jpg

Kliknij w Zdjęcie By Powiększyć

znalazłem że Zatrzymanie Krytyczne powoduje

. Najpierw ten aparat bazy danych zostaje uruchomiony

764cb967ddbaa23c.jpg 529ef19e02bc9c20.jpg

a później nagle zatrzymany

be0b316e0a9f1ef5.jpg 5542b7002741ce7b.jpg

. Co to może być za aparat bazy danych?.

Gdzie i jak go w ogóle można wyłączyć żeby ponownie się nie uruchamiał i nie wydawał dźwięku zatrzymania krytycznego?.

Wszystko, co tu widać dotyczy Windows Update. Możesz więc na początek wyłączyć w Panelu sterowania > Aktualizacje, automatyczne aktualizacje Windowsa i sprawdzić co to da.

Mam wyłączone cały czas w Panelu Sterowania > Aktualizacje Automatyczne

3ee618fc6ce1759f.jpg

. Nie wyłączałem teraz tego, jak sprawdziłem to już były aktualizacje wyłączone.

Dodane 17.10.2012 (Śr) 15:36

Po prawie miesiącu czasu nic się nie zmieniło. Nadal jest problem z tym Aparatem Baz Danych i zatrzymaniem krytycznym.

Raz na jakiś czas komputer przepracuje 2, 3 nawet 4 godziny i nie ma ani razu zatrzymania krytycznego od Aparatu Baz Danych. A większość jest tak że nie zacznę pracować na komputerze a już jest dźwięk zatrzymania krytycznego i jak sprawdzę w Zarządzanie Komputerem to jest właśnie ten Aparat Baz Danych.

Jest możliwość wyłączenia albo coś z nim zrobienia żeby już nie dawał o sobie znać?.