Zatrzymanie się instalacji

Witam

Nie długo zmieniam sprzęt, ale póki co muszę korzystać z mojego staruszka:

Płyta główna: gigabyte fsb1066

Ram:2x1gb

Dysk: Seagate 500gb 7200

Zasilacz: CODENAME 400w

Grafika: msi geforce gt640

Procesor: intel pentium dual core 2ghz

Problem polega na tym: gdy chciałem zainstalować crysis 3, a dokładniej tego orgin system się zacioł i nie mogłem ruszać myszką, zrobiłem restart. Wszystko się uruchomiło i pojawił się ekran logowania i znowu nie mogłem ruszać kursorem ( zgasła czerwona lampka ), zrestartowałem komputer jeszcze kilka razy i sytuacja się powtarzała. Postanowiłem zrobić format dysku z płyty instalacyjnej no i sytuacja się powtórzyła tylko tym razem podczas instalacji win7. Wszystko się instalowało gdy nagle instalacja się zatrzymała i nie mogłem ruszać kursorem. Zrestartowałem kompa no i najpierw bios się zacioł, a później gdy windows chciał się uruchomić ale pojawił się ekran o małej roździelczości z napisem “…service”. Powtórzyłem format próbowałem znowu zainstalować win7. W końcu spóbowałem zainstalować win8 i problem ten sam. Podejrzewam że to wina dysku (ta czerwona lampka chyba sygnalizuje prace dysku) lub płyty głównej. Sprzęt zmieniam dopiero gdzieś za 28dni więc komputer się jeszcze przyda.

Pozdrawiam.

Sprawdź czy sprzęt się nie przegrzewa, sprawdź w biosie temperatury cpu (o ile są podane), zwykle sekcja pc health?

Druga sprawa to ten dysk, najłatwiej chyba będzie go sprawdzić za pomocą hd-tune na innym komputerze, ale możesz też próbować bootowalnych cd z lekkim systemem jak np. hirens boot.

Ostatnia rzecz to zasilacz, jest to zwykły noname i może już padać powodując problemy ze stabilnością.

Temperatura jest dobra wyszstko nie przekracza 30*C. Problem tkwi w tym że nie mam jak sprawdzić tego dysku (znajomi mają lapki jeden ma pc ale na tym starym ata). Może mam gdzieś linuksa to spróbuje, a w jaki sposób może się zacinać bios podczas uruchamiania.

Nie stety nie znalazłem tego linuksa, macie jeszcze jakieś propozycja, porady ?

Dodane 25.02.2013 (Pn) 19:30

Problem rozwiązałem samodzielnie. Kupiłem od kolegi za 10zł nowego win7 ult. 64bit usunęłem partycje utworzyłem jedną i zainstalowałem i wszystko działa. Taki mały cód :shock: tylko trochę szkoda kasy za tamten windows ale cóż :razz: