Zatrzymuję się obraz i pomoaga tylko restart


(langus14) #1

Witam.


(system) #2

Dla porządku (brak sterowników procesora) pobierz i zainstaluj odpowiednie dla Twojego systemu sterowniki System & Chipset , ze strony płyty głównej:

http://pl.msi.com/support/mb/K9N2G_Neo.html#down-driver&Win7 64 ​


(Xparanienormalnyx) #3

Który dokładnie kabel tak ci się zgrzał z płytą?

Nie chcę cię martwić, ale winowajcą tych zdarzeń zapewne jest umierający kupo-zasilacz. Jak najprędzej go wymień na markowy nim ujara ci cały zestaw, choć jak coś ci się zgrzało z płytą to już pewnie po ptokach i płyta i tak poleci do wymiany.

Edit:

Widzę, że w poprzednim temacie już o tym pisałeś - wtopiony w płytę kabel zasilający CPU, ludzie ci pisali, że masz bombę zamiast zasilacza a ty znów pytasz o to samo. Nie pozostaje ci nic, jak kupić nowy zasilacz i nową płytę, żadne inne rady w niczym ci tu nie pomogą BO PALISZ SOBIE KOMPUTER!


(langus14) #4

dokłądnie kabel to jest gdy jak go nie podłącze nic nie widzę na monitorze ;p


(system) #5

Skoro na liście nie było Twojego systemu, to nie powinieneś niczego pobierać i instalować. Szkoda, że wcześniej nie podałeś jaki masz system. Ponadto, na tej płycie głównej radzę zrezygnować z Windows’a 8.1 i zastosować się do listy wymienionych tam systemów, jeśli w ogóle ta płyta główna jeszcze wytrzyma dalsze eksperymenty. W istocie należałoby podjąć ostrożną próbę wyjęcia 4-pinowego kabla z płyty i wymianę wtyczki lub nawet całego zasilacza.


(Xparanienormalnyx) #6

Człowieku, kiedy ci się zapali w głowie lampka mówiąca, że stopione wtyczki na płycie głównej nie są skutkiem problemów z oprogramowaniem, lecz oznaką PALENIA się sprzętu? Jak cały komputer stanie w płomieniach?


(Kraefezze) #7

Mój drogi, wyjmij kabel zasilający z zasilacza, naciśnij POWER na obudowie aby rozładować do końca tranzystory (można bez tego punku, napięcie jest bolesne ale tylko przez sekundę, oraz nie jest w żadnym stopniu śmiertelne nawet dla ludzi z rozrusznikiem serca), po czym spróbuj wyciągnąć kabel 4-pin z płyty głównej, ogólnie odłącz całkowicie zasilacz od płyty/podzespołów/dysków i prześlij nam jego zdjęcia (wtyczki 4-pin też), mogą być również zdjęcia wnętrza zasilacza.