Zaufana Osoba?

Witam. Na Gadu Gadu Poprosilem dziewczynę żeby pomogła mi oczyśćic komputer. Kiedyś miałem problem i tutaj napisałem oco chodzi wiec podała mi swoje gg. Od Pół Roku zawsze gdy mam problem napisze pomoże. Dzisiaj wbiła przez program TeamViewer. i po instalowala odkurzacz itp. Czy Dobrze Zrobiłem bo mój tato ma tu ważne dokumenty i wchodzi na konta bankowe. Czy Ona Tak Może przesłać wirusa ??

Poprzez TemViewer może zrobić z Twoim komputerem wszystko co tylko chce, łącznie z podrzuceniem oprogramowania szpiegowskiego. Wszystko zależy od tego kim jest ta “dziewczyna” Jak się domyślam, jest to osoba z tego forum? Kto to taki?

Znasz tą osobę tylko poprzez internet? Jeśli tak, to wykazałeś się bardzo dużą nieodpowiedzialnością.

Odpowiedź na Twoje pytanie - źle zrobiłeś.

W Internecie można znaleźć wszystko - od miłości po zgubienie i Justina Biebera XD

Nie było to zbyt mądre. Informacje takie jak dane kont bankowych są zbyt ważne, by powierzać je beztrosko w czyjeś ręce. Lepiej poprosić o pomoc zaufaną “fizyczną” osobę - znajomy informatyk, kolega, etc.

Wiem, co mówię - koleżanka dostała taki za to, że jej znajomy z Internetu “naprawiał” jej komputer. Zniknęły dokumenty jej rodziców, nie mówiąc o danych osobowych.

Zresztą mogłeś sobie poradzić sam za pomocą Oczyszczania Dysku. To narzędzie dostępne w każdym Windowsie.

rejk292 , proszę nazwij temat konkretnie, inaczej wątek zostanie usunięty z forum.

Reszty pozwolę sobie nie skomentować bo było same piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

ale ona pisze ze nic nie zrobila takiego, zreszta bylem przytym troszke co ona zrobila;/ Jest jakis program co pokaze dokladnie co ona wgrala ?. Pisala ze nikt jej nie placi za wirusy itp ona lubi pomagac ludziom ( tutaj tez pomaga)

Dodane 20.07.2010 (Wt) 21:21

Mam Jej nasza-klase , wiec raczej by tego nie zrobiła .A Słyszałem że za takie coś wysyłanie wirusów lub okradanie można podać na policje ?

Nie sprawdzisz tego co zrobiła, gdybyś poprosił o pomoc na forum, to ryzyko minimalizujesz prawie do zera bo inni mogą sprawdzić porady czy są prawidłowe.

Kto to taki, jaki ma nick na tym forum?

PS. Przeczytaj co napisał moderator i się zastosuj.

******#** - jej gg ma na imie *** ++***lat

Dodane 20.07.2010 (Wt) 21:39

jej nick : mylastdream

Jestem przekonany, że gdybyś na forum założył wątek i opisał problem z komputerem, to byś otrzymał lepszą poradę niż to co zrobiła ta osoba (przeglądałem pobieżnie jej posty - nie jest specjalistką w ochronie komputerów)

rejk292 , wykazałeś się w wysokim stopniu brakiem odpowiedzialności umożliwiając przejęcie pełnej kontroli nad swoim kompem osobie znanej tylko przez neta i równie dużym brakiem odpowiedzialności podając na publicznym ogólnodostępnym forum dane osobowe tej osoby bez jej zgody (jak się nie mylę to podchodzi już pod paragraf).

Pytaliśmy cię o nick tej osoby aby zweryfikować czy dawała ona tu sensowne rady czy nie.

Lepiej wykasuj ze swojego posta jej dane osobowe i zostaw tylko nick zanim dostaniesz ochrzan od niej.

A tak w ogóle to nigdy nie wierz w to co ktoś pisze o sobie w necie bo to może się mijać z prawdą w części lub nawet w całości.

Najlepiej robić tak jak ci napisał QwartzC czyli pytać o poradę a robić samemu bo jak ktoś ci napisze jakąś idiotyczną radę to bardzo prawdopodobne że znajdzie się ktoś rozumny kto ją skoryguje.