Zautomatyzowanie restartu połaczenia net/lub modemu

Szukam programu którym mógłbym rustawić restart połączenia internetowego, tzn. ustawić czas, date lub powtarzalność np co godzinę. Nie znalazłem nic takiego, ani nawet takiej funkcji w bardziej rozbudowanych programach. 

Restart połączenia po stronie komputera, czy modemu/routera?

Bardziej przydatny byłby restart po stronie komputera, teraz robie to ręcznie

Stwórz plik restart.bat z następującą zawartością:

ipconfig /release
ipconfig /renew

I za pomocą harmonogramu zadań zleć jego wykonywanie jak często chcesz.

Te komendy zmienią tylko wewnętrzne ip.

Dobry pomysł, jeszcze mógłbyś mi podpowiedzieć co do zapisu w tym pliku.

post-256740-0-18525200-1396437875_thumb.

Sprawdź czy po wklepaniu poerwszej linii w cmd stracisz łączność, jeżeli tak to wklep drugą żeby je przywrócić. Jeżeli to działa, to prawdopodobnie stworzyłeś plik reset.bat.txt - windows lubi dodać rozszerzenie bez pytania o zgodę.

 

ewentualnie wklej w cmd i wykonuj linia po linii to:

echo ipconfig /release C:\reset.bat
echo ipconfig /renew C:\reset.bat

Sprawdzone, działające :wink:

Nie działa

 

odwołujesz się do pliku na dysku C:\reset.bat

 

a po za tym przeczytaj co napisał 

Longhorn2009

 

Dzięki jednak za zainteresowanie

Mystique - jak napisałem, metoda działa i potwierdziłem to empirycznie, ale jeżeli masz jakiś komunikat błędu przy wykonywaniu tych poleceń, to wklej - coś poradzimy.

 

Co do odwołania do pliku - podałem szybki sposób na stworzenie tego batcha: pierwsza linia tworzy/nadpisuje plik reset.bat na dysku C:\ i wpisuje do niego pierwsza potrzebną komendę,  druga dodaje drugą na końcu pliku. To działa bez zmian od wczesnych wesji dos :wink: Przed dodaniem do harmonogramu możesz go sobie przenieśc gdzie dusza zapragnie - C:\ to wygodne miejsce, bo każdy je ma i nie trzeba dużo pisać :wink:

Ok, więc już mówię co się dzieje:

Opisane komendy nie wywołują żadnej reakcji ani jako plik .bat ani jako pojedyncza komenda w cmd

drunkula PEACE :slight_smile: spójrz sam że to nie wywołuje żadnej reakcji

post-256740-0-03567800-1396452360_thumb.

To jest prawidłowe że ten nie wywołuje WIDOCZNEJ reakcji - teraz masz w głównym katalogu dysku C połowę skryptu, wykonanie tej drugiej doda drugą połowę.

Już Ci wyjaśniam:

komenda |echo |ipconfig /release | > | C:\reset.bat
tłumaczenie |pokaż |taki ciąg znaków | ale zamiast na monitorze, to stwórz dla niego plik | j.w.

W przypadku tej drugie jedyna różnica to “>>” które oznacza “dopisz na końcu”.

 

 

Jeżeli same komendy ipconfig /release i ipconfig /renew nic by nie zwracały, to byłby ból (bez tych echo i przekierowań)… plik bat powinien wywołac takie okienko, zrobić co ma do zrobienia i się samemu zamknąć, więc możliwe że nawet nie zauważyłeś że zrobił co mu kazałeś, żeby obejrzeć to krokowo, możesz zrobić takie coś:

[plik.bat]

echo ************************
echo * zwolnienie dzierzawy *
echo ************************
ipconfig /release
@pause
echo ************************
echo * odnowienie dzierzawy *
echo ************************
ipconfig /renew
@pause

Ma ktoś jakieś pomysły na spowodowanie restartu połaczenia ?

drunkula na przyszłość zanim zaczniesz trolować temat sprawdź czym różni się to co proponujesz od tego czego oczekuje pytający. Zamykam temat, sprawe sam rozwiązałem