Zawansowane opcje działania systemu Windows np. opróżnianie pamięci przy zamykaniu


(Janusz67890) #1

Witam gdzie mogę znaleźć takie zawansowane opcje Windows 7 jak np. czy ma być opróżniana pamięć podręczna przy zamykaniu. Kiedyś znalazłem to w jakiś opcjach panelu sterowania ale teraz nie mogę tego drugi raz znaleźć.


(Drobok) #2

IMO pomyliłeś ustawienia systemu z ustawieniami przeglądarki. Ale mógłbyś to zrobić poprzez gpedit.msc 


(Janusz67890) #3

Wydaje mi się że nie pomyliłem, pamiętam że szukałem sposobu zawieszanie się windows 7 przy zamykaniu na jednym z komputerów. Te zasady grupy to zbliżone do opcji gdzie wtedy byłem być może to jest tu ale teraz nie widzę.


(Drobok) #4

Co konkretnie chcesz zrobić ?? Wygodniej podmienić w rejestrze / wrzucić skrypt przy logowaniu / wylogowywaniu niż szukać opcji Jedyne co przychodzi mi na myśl to w secpol.msc czyszczenie pliku stronicowania przy zamykaniu systemu.


(Bogdan_G) #5

Tak też pomyślałem, jak powyżej. To opóźnia zamykanie systemu. Po uruchomieniu systemu i tak aplikacje korzystające z pamięci stronicowania, załadują plik wymiany.

Czy chodzi o - Jak wyczyścić plik stronicowania przy zamykaniu systemu? To akurat podaje MS https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/314834/pl

 

Jeśli chodzi o dość uciążliwe zjawisko fragmentacji pamięci stronicowania, to bez zrzucania pamięci stronicowania można osiągnąć efekt, żeby plik stronicowania się nie fragmentował. Jest to sposób ustawienia rozmiaru początkowego i rozmiaru maksymalnego “na sztywno”, czyli przykładowo, jak dasz 2000MB rozmiar początkowy i tak samo dasz 2000MB rozmiar maksymalny, to zapobiegnie fragmentacji pliku wymiany.


(Janusz67890) #6

Rozumiem sporo ciekawych informacji dostałem ale po prostu wiem że wszedłem w jakieś zawansowane opcję windows i było tam do odfajkowania włączenie/wyłączenie i sporo innych opcji jeszcze było czyszczenia pliku wymiany przy wyłączaniu systemu i nie wiem gdzie się to znajdowało 


(Czajo) #7

http://artykuly.softonic.pl/sztuczki-windows-czy-wiesz-co-to-jest-tryb-boga

 

chyba najłatwiej będzie Ci znaleźć ustawienia :wink: