Zawartość paczki nie ta co trzeba

Gorzej, jak ktoś sprzedał ten sam przedmiot więcej, niż jednej osobie - wtedy sprzedający jest oszustem.

1 polubienie

Ale jak? Przecież zapłacił przy odbiorze za co innego. I nie mamy pewności, za co zapłaciła osoba, która ten przedmiot faktycznie dostała.

No jak widać, proboem jest bardziej skomplikowany.

Smierdzi mi to trochę podpuchą. Gość sprzedał towar warty powiedzmy 50 zł za 200. Jak dla mnie działanie celowe. Ta druga osoba może być w zmowie ze sprzedającym. Poza tym uczciwa osoba oddałaby towar, ktorego nie kupiła, zamiast głupio się tłumaczyć.

Swoją drogą sprzedający, jeśli nie miał zgody tej deugiej osoby prawdopodobnie popełnił przestępstwo, ujawniając dane osobowe.

Ale po co zamawiać płatność przy odbiorze, jak się nie sprawdza dokładnie przesyłki przy kurierze czy na poczcie?
W sumie nie wiem jak to działa, bo ja zawsze płacę z góry, ale myślałam, że płatność przy odbiorze wybiera ten, kto nie ma pewności co do uczciwości sprzedającego i jak otworzy paczkę przy kurierze, a będzie tam co innego, to wtedy może odmówić zapłaty i przesyłka zostanie odesłana. Jeśli tak nie jest, to w ogóle nie widzę sensu, bo przecież taka przesyłka jest droższa.

Okazało się, że ten gościu oszukuje bo koledze chciał wysłąć zbroję czyli nie jest za granicą a ode mnie nie odczytuje teraz

Jeśli masz czas i potrafisz wszystko udokumentować, idź na policję. Warto takim cwaniaczkom podnieść ciśnienie.

Tylko on twierdzi, że jego kolega by wysłał tą zbroję

Pewnie by też wysłał jakąś złą i żeby się bujał.

No pewnie też niby ta co ja dostałem tą złą po zdjęciu widać kupuje za połowę ceny którą sprzedaje

Nie otworzysz paczki przy kurierze z dwoch powodów:

  1. Kurier nie wyda Ci paczki dopóki nie zapłacisz;
  2. Kurierowi nic do tego, że zawartość paczki się nie zgadza, ponieważ reklamację i tak składasz u sprzedawcy.

Za pobraniem, przynajmniej ja, zamawia się, gdy ktoś obawia się, że po zapłaceniu paczka nie zostanie wysłana. Choć w dzisiejszych czasach za pobraniem się nie opłaca i jest to strasznie nie wygodne.

1 polubienie

Jak dla mnie to jest kant. Kupuje jakiś badziew na targu za 20 zł, sprzedaje jako markowy za 200 lub wiecej (nie wiem ile takie rzeczy kosztują).

Przy reklamacji ma glupie wymówki, wszelkie osoby, ktore wskazuje są z nim w zmowie.

1 polubienie

@roobal - dzięki za info. To ja nie widzę sensu w zamawianiu za pobraniem. Jeśli ktoś nieuczciwy, to nie będzie miał problemu, żeby wysłać komuś paczkę z jakimś śmieciem.

Dokładnie, dlatego w obecnych czasach za pobraniem jest nieopłacalne i upierdliwe.

1 polubienie